Ana sayfa Rehber E-Nabız Ne İşe Yarar?

E-Nabız Ne İşe Yarar?

E-Nabız sistemi ,sağlık bilgilerini kayıt altına alan ve sağlık durumumuzu anında internetten takip etmemize yardımcı olan bir e-uygulamadır. Bu uygulama özellikle hasta ve hasta yakınları için kolaylık sağlamaktadır. Bu uygulama ile profil oluşturabiliyor ve profilimizden sağlık takibimizi geçmiş ve gelecek hastane randevularını , tahlil sonuçlarını ve sağlık kontrolümüzü yaptırdığımız doktorun ad soyadını ve aile hekimimizin kim olduğunu öğrenebiliyoruz.

e nabiz ne işe yarar
E-Nabız sistemi ile tıbbi özgeçmiş bilgilerimiz görebiliyor hatta teknolojiye uyumluluğu sayesinde akıllı telefon , tablet ve akıllı bileklikler ile profilimize bağlanabiliyoruz. Bu sistemin ayrı bir özelliği de akıllı bileklikler ile tansiyon ve nabız gibi birçok bilgiyi bize ait olan profilimize de ekleme olanağı veriyor.

E-nabız Uygulamasına Nasıl Kayıt Olabiliriz ?

Şahsi Sağlık sistemi olan bu uygulamaya kayıt olmak ve giriş yapmak oldukça kolay. E-nabız uygulamasının kendi sitesi olan “enabiz.gov.tr” adresine giriş yaparak önceden aldığımız E-Devlet şifresiyle giriş yapabiliyoruz. Diğer bir yol ise bağlı olduğumuz aile hekiminden e-nabız şifresi alarak geçici olarak siteme giriş yapabilmekteyiz.

e nabiz şifre alma

E-Nabız Sisteminin İçeriği Nedir ?

E-Nabız sistemi gitmiş olduğumuz tüm hastaneler ve sağlık kuruluşlarını , bu kuruluşlarda hangi branşlara gittiğimizi , hangi tarihlerde muayene olduğumuzu , yazılan ilaç reçetelerini görebilmekteyiz. Eğer bir ilaç bizde bir yan etki yaratmışsa o ilacın yanına not düşebilme imkanı sağlamaktadır. Bu sistem ile hastaneden randevu alabiliyor ve tansiyonumuzu , şeker değerimizi , kilomuz ve boy oranımızı da bize ait profile girebiliyoruz. E-nabız sistemi ile birlikte acil sağlık sorunlarında hemen ambulansa haber verebiliyoruz bulunduğunuz konumu anında paylaşabiliyor böylece zaman kayıplarını engellenebilir.. Organ bağışı için gerekli işlemleri de seçeneklerden online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. E-nabız sisteminden çektirdiğiniz röntgen ve MR gibi sonuçları da görebilmeniz mümkün. Dijital ortama aktarılan bu görüntüler sayesinde yanınızda dosyalarınızı taşımak zorunda da kalmıyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here