E-Nabız Ne İşe Yarar?

E-Nabız sistemi ,sağlık bilgilerini kayıt altına alan ve sağlık durumumuzu anında internetten takip etmemize yardımcı olan bir e-uygulamadır. Bu uygulama özellikle hasta ve hasta yakınları için kolaylık sağlamaktadır. Bu uygulama ile profil oluşturabiliyor ve profilimizden sağlık takibimizi geçmiş ve gelecek hastane randevularını , tahlil sonuçlarını ve sağlık kontrolümüzü yaptırdığımız doktorun ad soyadını ve aile hekimimizin kim olduğunu öğrenebiliyoruz.

E-Nabız sistemi ile tıbbi özgeçmiş bilgilerimiz görebiliyor hatta teknolojiye uyumluluğu sayesinde akıllı telefon , tablet ve akıllı bileklikler ile profilimize bağlanabiliyoruz. Bu sistemin ayrı bir özelliği de akıllı bileklikler ile tansiyon ve nabız gibi birçok bilgiyi bize ait olan profilimize de ekleme olanağı veriyor.

E-nabız Uygulamasına Nasıl Kayıt Olabiliriz ?

Şahsi Sağlık sistemi olan bu uygulamaya kayıt olmak ve giriş yapmak oldukça kolay. E-nabız uygulamasının kendi sitesi olan “enabiz.gov.tr” adresine giriş yaparak önceden aldığımız E-Devlet şifresiyle giriş yapabiliyoruz. Diğer bir yol ise bağlı olduğumuz aile hekiminden e-nabız şifresi alarak geçici olarak siteme giriş yapabilmekteyiz.

e nabiz şifre alma

E-Nabız Sisteminin İçeriği Nedir ?

E-Nabız sistemi gitmiş olduğumuz tüm hastaneler ve sağlık kuruluşlarını , bu kuruluşlarda hangi branşlara gittiğimizi , hangi tarihlerde muayene olduğumuzu , yazılan ilaç reçetelerini görebilmekteyiz. Eğer bir ilaç bizde bir yan etki yaratmışsa o ilacın yanına not düşebilme imkanı sağlamaktadır. Bu sistem ile hastaneden randevu alabiliyor ve tansiyonumuzu , şeker değerimizi , kilomuz ve boy oranımızı da bize ait profile girebiliyoruz.

E-nabız sistemi ile birlikte acil sağlık sorunlarında hemen ambulansa haber verebiliyoruz bulunduğunuz konumu anında paylaşabiliyor böylece zaman kayıplarını engellenebilir.. Organ bağışı için gerekli işlemleri de seçeneklerden online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. E-nabız sisteminden çektirdiğiniz röntgen ve MR gibi sonuçları da görebilmeniz mümkün. Dijital ortama aktarılan bu görüntüler sayesinde yanınızda dosyalarınızı taşımak zorunda da kalmıyorsunuz.

Bir cevap yazın