Ana sayfa Haberler DurmaPlay Ne Kadar Güvenilir?

DurmaPlay Ne Kadar Güvenilir?

Bizim zamanımızda çarşı içerisinde köhne bir cd’cide oyun beğenip cd başına 2 liradan oyun kopyalatıp satın alma vardı. Hatta bazı oyunlar 2 cd’li olduğundan onlar bize pahalı gelirdi. 2019 yılında gelinen noktada artık bilgisayarınıza oyun kurmak için Steam denilen hizmet üzerinden dilediğiniz oyunu satın alıp PC’ye kurmanız gerekiyor. Hatta yakın bir zamanda 5G teknolojisi ile birlikte artık bilgisayarınıza oyun dosyalarını kurmadan bulut internet sayesinde uzaktaki bir sunucu üzerinden oyun oynamaya devam edeceksiniz. DurmaPlay gerçekten güvenilir mi?

Son zamanlarda oyun sektörünün teleki olarak görülen Steam’e bir rakip çıktı. İsmi DurmaPlay. DurmaPlay isim olarak yerli bir firma gibi gözükse de Kıbrıs üzerine kayıtlı bir ticari firma. Aynı Steam mantığıyla dilediğiniz oyunu satın alıp dosyalarınızı bilgisayarınıza kurarak oyun oynayabiliyorsunuz.

Steam’de mevcut olan tüm oyunlar burada da bulunuyor. Elbetteki bazı oyunlar için Steam Edition versiyonları bu mağazada bulunmuyor. Geçenlerde The Sims 4 oyununu satın almak istedim Steam’de 50 dolar civarı bir para istenirken DurmaPlay üzerinde oyunun sadece 60 TL fiyatla satıldığını gördüm.

Ve DurmaPlay’den ilk defa oyun satın almış oldum. Şimdi sizlere artılarını eksilerini anlatmak istiyorum.

DurmaPlay gerçekten güvenilir mi?

  • Her şeyden önce DurmaPlay web sitesine herkes ilk etapta Steam kadar güvenemiyor. Ancak birkaç kez alışveriş yapıp sorun yaşamayanlar bu buzları bir şekilde kırıyorlar.
  • DurmaPlay’de de Steam’de olduğu gibi bir kütüphane mantığı işliyor. Satın aldığını oyun hesap kütüphanenize ekleniyor dilediğiniz zaman başka bir bilgisayara kurulu yapabiliyorsunuz.
  • DurmaPlay’de piyasadaki her oyun yok. Steam’deki gibi oyun çeşitliliği fazla değil. Ancak zaman zaman bazı oyunlar gerçekten çok ucuza satılıyor. Bu sebeple denemeye değer.

DurmaPlay üzerinde en çok satılan oyunlar

1-) World of Warcraft 60 Günlük Prepaid

2-) Total War Three Kingdoms

3-) Battlefield 5

4-) Call of Duty Black Ops 4

5-) Football Manager 2019

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here