Ana sayfa Rehber Dünya’nın En İyi Gsm Operatörleri

Dünya’nın En İyi Gsm Operatörleri

Social network and mobile communication concept: group of black glossy touchscreen smartphones connected into endless networlk on white background

Bildiğiniz gibi günden güne kullandığımız cep telefonları akıllanarak hayatımızda daha çok yer kaplamaya başladı. Bunun yanında cep telefonlarımızın servis sağlayacıları olarak geçen gsm operatörleri de bir o kadar önem kazandı. Gün geçtikçe global bir köy olan dünya’da her gsm şirketi Pazar payını artırmak için kıyasıya yarışıyor. Bizde bu yazımızda dünya genelinde öne çıkan gsm devlerini mercek altına alıyoruz.

Dünya Genelinde Hizmet Veren Gsm Şirketleri

China Mobile

1997 yılında Çin Telekom adıyla kurulmuştur 2000 yılında ise China Mobile olarak değişmiştir. 2015 Mayıs itibariyle 816.34 Milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Dünyanın en büyük telekomünikasyon şebekesidir.

Vodafone

1991 yılında uluslararası İngiliz cep telefonu şirketi olarak kurulmuştur. Dünyada 30 ülkede operatör olarak kullanılmaktadır. Türkiye’nin 2. Büyük mobil şirketi olmasıyla beraber Türkiye’de 21 Milyon dünyada ise 445.83 Milyon kullanıcıya ulaşmıştır.

Orange

1994 yılında Paris’te kurulmuş, 2000 yılında France Telecom’la birleşerek dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerimden biridir. 17 ülkede oparetör olarak kullanılmaktadır. Vodafone ile arasında büyük bir rekabet söz konusudur.

Airtel

Hindistan’da kurulmuştur. 324.37 Milyon kullanıcısıyla dünyanın en büyük mobil şirketlerinden biridir.

AmericaMovil

Meksika’da kurulmuştur. 289.65 Milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Telefonica

19 Nisan 1924’te İspanya’da kurulmuştur. İspanya ve Latin Amerika piyasalarında hizmet verir. Dünyadaki en büyük şirketlerden biridir ve Mart 2015 itibariyle 252.75 Milyon kullanıcıya ulaşmıştır.

Axiata

260 Milyon kullanıcı mevcuttur. Malezya’da kurulmuştur .Dünyanın en iyi 10 gsmoparetöründen biridir.

MTN Group

Güney Afrika’da kurulmuştur. Mart 2015 itibariyle 227.50 Milyon kullanıcıya ulaşmıştır.

VimpelCom

218.10 Milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Norveç ve Rusya’da faaliyet gösterir. Dünyanın en iyi 9. Gsm operatörüdür.

Telenor

Norveç’te kurulmuştur. 192 Milyon kullanıcısı vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here