Ana sayfa Rehber Modemin DSL Işığı Yanmıyor: Ne Yapmalıyım?

Modemin DSL Işığı Yanmıyor: Ne Yapmalıyım?

İnternet denen icat evimize girdiği günden beri bizi tam anlamıyla bağımlı bir hale getirdi. İnternetsiz bir yaşam neredeyse düşünemiyoruz. Önceleri internet kafelerde saatlerce zaman geçiren bizler, şimdilerde evimizin konforunun bir parçası olan internet ile huzur buluyoruz. Her cenahtan her meşrepten insanın kendine ait bir şeyler bulabildiği bir mecra internet. Ancak internet bağlantı problemleride bir o kadar bizi strese sokan yegane unsur. Heleki Türkiye gibi alt yapısal problemlerin hala çözülemediği bir yerde yaşıyorsanız bu sorunları yaşamamanız neredeyse mümkün değil.

Lafı fazla uzatmadan konumuza gelecek olursa; modemin dsl ışığı yanmıyor ne yapmalıyım? Sorusuna yazımızda yanıt almaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

Modem dsl ışığı yanmıyor çözüm

ADSL yada DSL Işığı Yanmıyor Çözüm Nedir?

İnternet servis sağlayıcıları tarafından genellikle bizlere hediye edilen modemlerde 4 adet ışık bulunur. Bu ışıklardan herhangi biri yanmıyorsa mutlaka yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Ancak Dsl ışığı hiç yanmıyor yada turuncu yanıyorsa sorun çok daha can sıkıcı olabilir.

Şöyleki Dsl ışığının yanmaması demek TTnet, Super Online yada hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsanız bu sağlayıcının sinyali sizin evinize yada ofisinize ulaşmıyor demektir. Bu sorunun çözümü genellikle apartmanınızda yada iş yerinizde bulunan santral kutusuna yapılacak bir müdahale ile sağlanır. Ancak bunu siz kendiniz yapamazsınız. Bu iş için hizmet aldığınız kurumdan çağrı açarak ekiplerin gelip müdahale etmesi daha doğru olacaktır. Türk Telekom TTNet kullanıcıları için çağrı merkezi 444 0 375 numaralı telefondur. Bu telefondan bir çağrı kaydı oluşturduktan sonra ekiplerin sorunu çözüp size dönüş yapması en geç 48 saat sürecektir.

Dsl ışığının yanmaması yada zaman zaman turuncu yanması durumu TTNet’in Zyxel modemlerinde sürekli karşılaşılan kronik sorunlardan biridir.

Dsl ve İnternet ışığı yanmıyor ne yapmalıyım?

Bazı takipçilerimiz modemlerinde dsl ve internet ışığının birlikte yanmadığından bahsediyorlar. Şöyle ki TTnet’in verdiği modemlerde dsl sinyali gelmeden internet ışığının yanmaması gayet doğal. Bu sebeple Dsl sinyali modeminize ulaştığında internet ışığıda otomatik olarak yeşile dönüp yanacaktır.

Ancak tüm çabalarınıza rağmen Dsl ışığı modeminizde yanmıyorsa servis sağlayıcınız tarafında çağrı kaydı açtırmanız yerinde olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here