Ana sayfa Rehber Demo Toner ile Kaç Sayfa Çıktı Alınabilir?

Demo Toner ile Kaç Sayfa Çıktı Alınabilir?

Türkiye’de yazıcı sahibi olmak kadar yazıcının toneriyle, kartuşuyla uğraşmakta en az araba sahibi olup arabanın yakıtıyla vergisiyle uğraşmak kadar can sıkıcı bir durum. Yazıcı satın alan yada yazıcı satın almak isteyenlerin son dönemlerde karşısına çıkan yeni terimlerden biride “demo toner” konusu. Peki nedir bu dome toner, ne anlama gelir.

Demo toner kısa tabiriyle yeni bir yazıcı satın aldığınızda sıfır yazıcının içerisinde gelen mevcut olan tonerdir. Bu tonerler tam dolu halleriyle gelmez. Yalnızca fabrikadan çıkışta içerisinde belirli bir miktarda yazdırma yapmaya yetecek kadar dolu halde gelir. Ve yazıcıyı satın alan bununla belirli sayfa çıktı aldıktan sonra yeni toner siparişi vermelidir.

Demo Toner ile Kaç Sayfa Yazdırılır?

Demo tonerler fabrika çıkışları itibariyle tonerin yüzde yüz dolu versiyonuna göre %25 e kadar yazdırma yaptırabilmektedir. Örneğin satın aldığınız yazıcı tam dolu hali ile 1000 sayfa yazdırabiliyorsa demo toneriniz ile 250 sayfaya yakın çıktı alabilirsiniz.

Demo Kartuşa Dolum Yaptırılabilir mi?

Bu konu tam olarak bir muamma bazı yazıcı markalarına ait demo tonerlerde dolum yapılabilirken bazı marka ve modellerde ise dome tonerler dolum yaptırılamaz halde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here