D-Smart Nasıl İptal Ettirilir?

Malumunuz şampiyonlar ligi yayın haklarının değişmesi ve Formula 1 gibi lezzet veren bir organizasyonun Digiturk platformuna geçmesiyle, zaten ayar olduğum Dsmart üyeliğimi iptal ettirmeye karar verdim. Karar vermesine verdik ama bu ülkede herhangi bir sisteme üyelik ne kadar kolaysa o üyelikten ayrılmakta o kadar zor. İptal kararını bildirmemden itibaren seferberlik ilan eden Dsmart son noktada şirketten hisse vermeye gidecek kadar cömert bir kurum oluverdi nedense. Aylık 49 lira ödediğim faturamı 15 liraya kadar düşürdüler. İptal süresi boyunca sayısız kez aranarak özellikle sesi kulağa seksi gelen müşteri temsilcileri tarafından taciz edildim ama yine de iptal ettirdim. Eğer sizde Dsmartınızı iptal ettirmek istiyorsanız bu yol haritası yazısı tam size göre.

dsmart nasıl iptal ettirilir

Dsmart Nasıl İptal Ettirilir?

Öncelikle Dsmart iptal ettirmek için “Dsmart Genel Müdürlüğüne” diye başlayan bir dilekçe yazıyoruz.Bu dilekçede Smart Kart numaramızın da bulunması gerekiyor. Dilekçe ekine kimlik kartınızın arkalı önlü fotokopisini ekliyoruz. Dilekçemizin altına imza atmayı da unutmuyoruz.

Oluşturmuş olduğumuz dilekçeyi 0212 478 03 33 nolu adrese faxlıyoruz. Faks numarası genellikle meşgul çalıyor ara ara deneyin, pes etmeyin. Faks çekme imkanı olmayan arkadaşlar herhangi bir Dsmart bayisine dilekçeyi bırakabilirler. Dilekçenin onlara ulaşmasının ardından sizi defalarca arayıp vazgeçirmeye çalışıyorlar, iptal konusunda kararlıysanız onları dinlemeyin ama cazip gelen bir fiyat teklifide olursa değerlendirebilirsiniz. İptal işlemi başladıktan sonra size bir kısa mesaj geliyor, bu mesaja istinaden varsa elinizde Dsmart uydu alıcınızı 7 gün içerisinde en yakın Dsmart bayine teslim ediyorsunuz. Aksi takdirde cihaz bedeli de son faturanıza yansıtılıyor. Cihazıda teslim ettikten sonra iptal işlemi sonlanıyor. Ama bu kurumlar o kadar ahlak yoksunu ki her halükarda size son bir fatura daha çıkarıp öyle uğurluyorlar. Aslında onlara da kızmamak lazım ülkede denetim sistemi diye bir olgu olmadığı için bu tarz kurumların eskilerin Deli Dumrul’undan hiçbir farkı yok.
Kısa yoldan dsmart nasıl iptal ettirilir, dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, şayet iptal dilekçesi örneği arıyorsanız bu yazımızdan edinebilirsiniz. Sormak istediklerinizi ve dsmart ile ilgili şikayetlerinizi yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

11 Yorum
  • iptal işlemi başladıkdan sonra gelen kısa mesajda ne yazıyor.bana gelen mesaj.yazılı talebiniz tarafımıza ulasmıştır. bunun dısında üyeliğiniz iptal edilmiştir diye bır mesaj falan geleırmı acaba

  • Bende dsmart tv uyeligini iptal etmek istiyorum. Sozlesme dedemin ustune ama imzayi benden aldilar. Bir ay olmadi. İptal etmek için ucret isterler mi? Bir de mahkeme ye fakan verseler sozlesmedeki imza dedeme degilde bana ait adamin dunyadan haberi yok. Bir sey tutturabilirler mi?

  • D-Smart iptali için kesin çözüm, BTK (Bilgi teknolojileri ve iletisim kurumu)una şikayette bulunun, d smart üyeliğinizi fax çekmenize rahmen fax gelmedi deyip iptal etmiyorsa fazla beklemeyin faturanız artmasın bir an önce BTK ya üye olun şikayet edin, bir gün sonra d smarttan ararlar telefon uzerinden iptal ederler ?

  • Arkadaşlar 7 iş günü içinde bağlayacağız dediler bağlamadılar bende 9 . gün aradım iptal ettirmek istediğimi söyledim, talebime istinaden internet hesabınız iptal olmuştur diye mesaj geldi artık herhangi fatura gelmez değil mi

  • Bence en güzeli aradığınız da direk BTK BİMER E şikayet edeceğim dediginizde sizin iptal etme isteğiniz anında gerçek oluyor. Denemenizi tavsiye ederim

  • İlk ay ceza kesemezler, ceza keseceğiz diyen bayii ve müşteri temsilcisini önemsemeyin. BTK’ya şikayette bulundum, 4 saat sonra arayıp cayma ücreti almadan kapattılar (dilekçesiz), BTK’ya başvurun. Daha sonra beni aradılar kapatmayın size mega paket ve ek kanallardan oluşan 75TL’lik paketi 1 yıl boyunca 15TL’ye verelim dediler, bende yok dedim dedikleri şey şu, “Yani sıkıcı ulusal kanalları mı izleyeceksiniz?” şaka gibi resmen :) Milletten 45TL yolmasını biliyor, birde 3 Günlük aboneleriyim yıllık abonelerine yapmadıkları kıyağı bana teklif ediyorlar :) Resmen komedi.. D-Smart ilk ay özenle yaklaşır örneğin servis istedim 45TL ücret dediler iptal birimine girdim, bedava yeşil kodla servis yolladılar, cihaz değiştireceğim dedim 250TL dediler iptal birimine dedim beleşe değiştirildi, ki bunlar 3 günde oldu (bana verdikleri ilk cihaz sorunluydu, 2 cihaz d-fix ise kanalların sinyalini çözemiyordu), ben BTK’dan yanıt gelmez diye 3 saat sonra THK’ya başvurdum iade taahhütlü posta yolladım (17.50TL boş yere gitti), ardından işlemlerim bitince 30dk sonra arandım ve abonelik iptal edildi (BTK’dan işlem yapıldığı için iptal dilekçesine gerek yok, tek yapmanız gereken cihazı bayiye 1 hafta içinde teslim etmek o kadar). Umarım sorun yaşayanlar bir nebzede fikir sahibi olur, mutlu iptaller! Birde bu işlemler boyunca 5 kuruş ödemedim :)

Bir cevap yazın