Ana sayfa Rehber D-Smart Nasıl İptal Ettirilir?

D-Smart Nasıl İptal Ettirilir?

Malumunuz şampiyonlar ligi yayın haklarının değişmesi ve Formula 1 gibi lezzet veren bir organizasyonun Digiturk platformuna geçmesiyle, zaten ayar olduğum Dsmart üyeliğimi iptal ettirmeye karar verdim. Karar vermesine verdik ama bu ülkede herhangi bir sisteme üyelik ne kadar kolaysa o üyelikten ayrılmakta o kadar zor.

İptal kararını bildirmemden itibaren seferberlik ilan eden Dsmart son noktada şirketten hisse vermeye gidecek kadar cömert bir kurum oluverdi nedense. Aylık 49 lira ödediğim faturamı 15 liraya kadar düşürdüler. İptal süresi boyunca sayısız kez aranarak özellikle sesi kulağa seksi gelen müşteri temsilcileri tarafından taciz edildim ama yine de iptal ettirdim. Eğer sizde Dsmartınızı iptal ettirmek istiyorsanız bu yol haritası yazısı tam size göre.

Dsmart Nasıl İptal Ettirilir?

Öncelikle Dsmart iptal ettirmek için “Dsmart Genel Müdürlüğüne” diye başlayan bir dilekçe yazıyoruz.Bu dilekçede Smart Kart numaramızın da bulunması gerekiyor. Dilekçe ekine kimlik kartınızın arkalı önlü fotokopisini ekliyoruz. Dilekçemizin altına imza atmayı da unutmuyoruz.

Oluşturmuş olduğumuz dilekçeyi 0212 478 03 33 nolu adrese faxlıyoruz. Faks numarası genellikle meşgul çalıyor ara ara deneyin, pes etmeyin. Faks çekme imkanı olmayan arkadaşlar herhangi bir Dsmart bayisine dilekçeyi bırakabilirler. Dilekçenin onlara ulaşmasının ardından sizi defalarca arayıp vazgeçirmeye çalışıyorlar, iptal konusunda kararlıysanız onları dinlemeyin ama cazip gelen bir fiyat teklifide olursa değerlendirebilirsiniz. İptal işlemi başladıktan sonra size bir kısa mesaj geliyor, bu mesaja istinaden varsa elinizde Dsmart uydu alıcınızı 7 gün içerisinde en yakın Dsmart bayine teslim ediyorsunuz.

Aksi takdirde cihaz bedeli de son faturanıza yansıtılıyor. Cihazıda teslim ettikten sonra iptal işlemi sonlanıyor. Ama bu kurumlar o kadar ahlak yoksunu ki her halükarda size son bir fatura daha çıkarıp öyle uğurluyorlar. Aslında onlara da kızmamak lazım ülkede denetim sistemi diye bir olgu olmadığı için bu tarz kurumların eskilerin Deli Dumrul’undan hiçbir farkı yok.
Kısa yoldan dsmart nasıl iptal ettirilir, dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, şayet iptal dilekçesi örneği arıyorsanız bu yazımızdan edinebilirsiniz. Sormak istediklerinizi ve dsmart ile ilgili şikayetlerinizi yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here