CS:GO Espor Ligi İptal Edildi

Bildiğimiz gibi son dönemlerde CS:GO ESpor Ligi adı altında turnuvalar düzenlenmeye başladı ve bu anlamda ülkemiz genelinde çok yeni bir akım topluluğu kuruldu. Hatta zaman içerisinde birçok profesyonel spor kulübümüz de bu anlamda resmi girişimlerde bulunarak kendi takımlarını kurarak bu lige dahil oldu demek mümkün.

Uluslararası yarışmalarda özellikle ülkemiz çok kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yarattı ve hatta son düzenlenen resmi şampiyona bünyesinde şampiyon olarak yine adımızı herkese duyurdu ancak zaman içerisinde bu anlamda beklenmedik kararlar ortaya atıldı. Espor ligi ile alakalı olarak son yayınlanan bildiri gerçek anlamda insanların kafalarında soru işareti yarattı.

PEA, CS:GO ESpor Ligini İptal Etti

PEA (Profesyonel Espor Birliği), aldığı flaş bir karar ile birlikte CS:GO espor ligini iptal etme kararı aldı ve bu anlamda gündemi çok ciddi anlamda meşgul etmeyi başardı diyebiliriz. ESL bünyesine doğru bir geçiş süreci yaşanıyor ve büyük ödüllü turnuvalar bu anlamda çok daha ciddi ödüller ile geliştirilebilecek.

Kısacası artık PEA bünyesinde organizasyolar CS:GO için düzenlenmeyecek ve yakın bir zaman dilimi içerisinde daha yeni girişimlerin olacağını az çok tahmin ediyoruz. Bekleyip neler olacağını göreceğiz.

Bir cevap yazın