Creative İnspire T3130 Ses sistemi İnceleme

Ses denilince aklımıza ilk gelen markalardan birisi olan, hoparlör sistemleri, medya oynatıcıları ve tabii ki X-Fi ses kartlarıyla tanıdığımız Creative’den  2.1 kanal küçük kardeş ile, 5.1 kanal formundaki ağabeyden oluşan ve Inspire serisi altında konumlandırılan yeni hoparlör sistemini bu yazımızda ele alacağım.. Halkımızın çok bildiği sayılı markalar arasına giren bir üründür..Arabada Pioneer Neyse Ev içinde Creative İnspire odur.

Çeşitli 3.5 Stereo girişlerine sahip cihazlar (PC, MP3 çalar, dizüstü bilgisayarlar) gibi  rahatlıkla kullanabildiğiniz ürün, inanılmaz ses kalitesi sunarak, müzik dinlemeyi, bilgisayarınızda oyun oynayıp, film izlemeyi eğlenceli hale getiriyor. 2+1 sistemden oluşan hoparlör, mat siyah plaka tasarımı ile çekici bir görünüm sergilerken, çok fazla yer sıkıntısı da yaşatmıyor.

1 adet subwoofer ve iki adet hoparlör ile birlikte sunulan Creative Inspire T3130‘un hoparlör ölçüleri, 150(genişlik) x75 (yükseklik) x 90(derinlik)mm iken, subwoofer 213(genişlik) x 160(yükseklik) x 227(derinlik)mm boyutlarına sahiptir. Uyumlu boyutları ile evinizde ya da iş yerinizde bile rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünün hoparlör ağırlığı 355 gramken, subwoofer ağırlığı 2,7 gram olup, taşınmasında da sıkıntı yaşatmamaktadır.

Kablolu (3.5 mm Stereo) bağlantı yapabildiğimiz ürünün kablolu uzaktan kumandasını kullanarak, Bass ve diğer ses ayarlarını yapabiliyorsunuz. Masa üstünde oldukça şık bir görünüm sergileyen Creative Inspire T3130, sese daha iyi odaklama vererek tasarımı geliştirilmiştir. Masa üstüne rahatlıkla yerleştirip kullanabileceğiniz kablolu kumandası hoş tasarıma ve küçük boyutlara sahip olup, elinizin altında rahat kulanım sağlıyor.

Cihazın parlak siyah malzemeden yapılandırılmış üst kısmında açma/kapama butonu ve yeşil renginde yanan Led göstergesi yer alırken, bu gösterge sayesinde hoparlörün aktif olup, olmadığını anlayabiliyorsunuz. Kumandanın yan kısmında ses ayar fonksiyonu yer alıyor.

Creative Inspire T3130, LCD ya da CRT monitörlere yakın konumlandırılsalar bile herhangi bir parazit ya da ses bozulmasına neden olmuyor, manyetik korumasıyla cihazı istediğiniz yere yerleştirmenize imkan tanıyor. Masa üstünde kullanabildiğiniz cihazı duvara monte ederek de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Creative İnspire T3130 Özellikler

2+1 şeklinde hizmete sunulan Creative Inspire T3130, şık ve kullanışlı tasarımının yanında özellikleriyle de dikkat çekiyor. Creative IFP teknolojisi, manyetik plaka kaplaması ile bilgisayarlarınız yanında herhangi bir parazit ya da ses sorunu yaşatmıyor, keyifle ses keyfi sürmenize imkan tanıyor. 40Hz-20Hz frekans aralığına sahip olan cihazın ses yüksekliği 75 dB‘dir.

Oldukça iyi ses kalitesine sahip olan Creative Inspire T3130, gerekli ayarlamaları yapmanıza imkan tanıyarak en iyi şekilde ses kalitesinden faydalanmanızı sağlıyor. 2.1 kanal hoparlör ve 5.1 kanal subwooferdan oluşan cihaz, geliştirilmiş ses yönlendirmesi ile temiz ses ve Bass çıkışı sağlıyor. Cihazda subwoofer 15W ve diğer iki hoparlör 5’er W’lık güce sahip olup, cihaz toplamda 25 W RMS ses çıkısına sahiptir.

Niçin Almalıyım?

Şıklığı ve uyumlu boyutları ile evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz Creative Inspire T3130, tasarımının yanında güçlü ses çıkışı ile de beğenileri topluyor. Lider ses sistemi üreticilerinden olan Creative‘nin kullanıcılarına sunduğu Inspire T3130, yüksek seste müzik, dinleyip evde sinema keyfinde film izlemek isteyen kullanıcılara göre ideal diyebiliriz.

2 adet hoparlör, 1 subwoofer, güç adaptörü ve kullanım kılavuzu ile birlikte gönderilen Creative Inspire T3130, 2 yıl garanti imkanı sunuyor. Tasarımı ve özellikleri yanında uygun fiyatta satışa sunulan Creative Inspire T3130’un fiyatı 85TL ile 105TL arasında değişim gösteriyor.

 untitled

Marka Tanımı

Creative (Nasdaq: CREAF), dijital eğlence ürünleri, bilgisayar ve İnternet ürünleri konusunda dünya teknoloji ve Pazar lideri olan Creative ürünleri ülkemizde de beğeniyle kullanılmaktadır. Hoparlör, Web Kamerası, Ses Kartı, Kulaklık gibi çok çeşitli bir ürün gamını sunmaktadır. Creative’in yenilikçi donatımı, tescilli teknolojisi, uygulamaları ve hizmetleri İnternet üzerinde etki oluşturarak tüketicilerin yüksek kaliteli dijital eğlenceye istedikleri her yerde, her zaman ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın