Counter Strike 1.6 #Pro Olma Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar yıllarca oynadığımız bu oyunu eğer ki halen oynuyorsanız. Vede hileye başvurmayı hiç düşünmediyseniz Sizlere oyun hakkında bazı ipuçları vermek istedim. Aslında oyunda bazı tiyolar bulunmakta ve bu tiyoları uyguladınız zaman ve biraz  da dikkatli bir şekilde oynayarak rakiplerinize karşı avantajlar elde edebilirsiniz. Hile ve Cfg gibi saçma sapan gereksiz kodları kullanmanız sizleri pro yapmayacağı gibi dalga konusu olursunuz. Wall aim gibi saçmalıklardan uzak durumuz.

En önemli ayarlar kendinize ait ayarlarınızı oluşturmanızdır. Oyundaki Fare hassiyeti , Crossair boyutu _Rengi(Haritaya göre değişmelidir.)Kullanım durumunuza göre silahın hangi elde tercih edilmesi durumudur.

cs165

Ses Kasma Nedir ?

En önemli taktiklerden bir taneside Ses kasmadır. Artık elinize silah alıp direk rakibe koşmak yoktur. En iyi oyuncu Kulaklığınız ile rakiplerinize karşı avantajlı kısma geçebilirsiniz. Yavaş yavaş (Shift) tuşuna basarak rakibinizin ayak sesini duyarak onlara karşı 1-0 lık üstünlük elde edersiniz. Daha etkin açılarla yaklaştığınız bir yürüyüş tarzıyla avantajlı konuma geçersiniz. Bu demek değildir ki her zaman yavaş yürümeniz gerekmektedir. Rakibini ilk gören bu oyunda avantajlı durumdadır. Ayrıca bilgisayarınıza Ses kartı yazılımı kurarak ( Srs Audio Sandbox) belli seslere odaklanmanızı kolaylaştırabilir.

510

Fps Arttırma Yöntemleri 

Fps oyunda en önemli işlemlerden bir tanesidir. Fps ( Frame Per Second) saniyedeki kare hızıdır. Bunun artması oyundaki akıcılığı arttıracağı gibi rakibi sizin daha önce görmenizi sağlayacağı gibi bu konuda avantajlı duruma gelebilirsiniz. Fps Arttırmak için arkaplanda kullandığınız Özellikle internet bağlantısını gerektiren uygulamaları kapatınız. Ekran kartınızın Mümkünse son sürümlü ekran kartı Sürücüsünü kullanınız. Ekran kartının ayarlarını en iyi şekilde alacak şekilde ayarlayınız. Ekran çözünürlüğünü azaltmanız Fps arttıbilmesine rağmen kalitesini düşüreceğinden en optimum ayarları bulmak için tek tek deneyiniz.40 Fps ve Üstü ideal ayardır. (100 Fps en yüksek oyun ayarıdır.)

VGhpCIS

MapLarin avantajlarını kullanınız

Haritaların avantajlarından faydalanınız. Her haritanın kendine ait avantajlı kısımları mevcuttur. Karanlık kısımları kimi zaman kutu üstleri kimi zaman plent kısımları bayır aşağı, Çatı üstleri vs.. Bu işlemleri yaparken soğukkanlı olunuz. Rakibinizin en çok enerjisinin gideceği noktaya hedef almaya çalışınız.

Düşmanın pustuğu yerlerde yada oyun haritasına göre enerji azaltmak adına bombanızı(hg) kullanınız. Rakibe karşı psikolojik üstünlük sağlayabilirsiniz. Tabiki bombanızı kullanırken rakip’in hızlı gelişi ile ( Rush) karşılaşmayın o zaman ölebilirsiniz.

Gerekli durumlarda Rush yaptıktan sonra rakip gelene kadar pusunuz. Bu sayede rakibi ilk siz görerek işini bitirebilirsiniz.

Mermilerinizi idareli kullanınız. En az 30 mermi bırakınız rakip sayısına göre.. Duvarları duruma göre tarayınız ama bu tarama işini dikkatli bir şekilde hedefe doğru yapınız.

Taktiksel şarjör değiştirmeyi yapınız. Mermizin bitmesine doğru sutre gerisinden şarjör değiştirin o şekilde rakiple karşılaşın. Sık Sık değiştirdiğinizde genellikle rakip sizi gafil avlayabilir.

counter-strike-1-6-z-bot-08-700x525

Popüler Silahınız Olsun.

Her silahın farklı şekillerde kullanım amaçları olduğu gibi kullanım alanlarıda farklı olacaktır. İce world , Poolday gibi haritalarda daha çok seri silahlar alındığı gibi (Uzy ) dust2 gibi maplarda Ak-47/Galil  yada COLT/FAMAS gibi silahlar ile kullanım mesafesi tercihlerine göre silah seçimi yapınız. Tabancalardan Desert ve usp ile oynamayı öğrenirseniz etkin bir oyun oynayabilirsiniz.

Oyunda CAN YELEĞİ ni paranız varsa mutlaka alınız. Sizi en çok koruyacaklardan biri bu ekipmandır.

SİLAH TAKTİKLERİ

AK-47: Bu tehlikeli bir silahtır.Kullanışı pek te kolay değildir.Ama öğrenince harikalar yaratırsınız.Bu silahla çok uzaktaki adama bekletmeden tek tek veya 2 şer ikişey sıkın.orta mesafedeki adama 3’er veya 4’er,dibinizdeki adama da boyun ve göğüs bölgesini tarayın.

COLT(M4A1): Bu Silahı küçük maplerde susturucu takarak oynayabilirsiniz.Susturuculu Colt %50 daha kolay kafaya gider.Fakat daha çok seker.

Diğer silahlarında sırayla tek tek deneyerek güzel yöntemleri mevcut şimdilik bunlar yeterlidir.

CS 1.6 KONSOL KODLARI:

100 fps ve üstü yapma:

cl_showfps 1

fps_max 1000


developer 1


fps_modem 1

—————————————————————————–

Mermi Sekme Azaltma(Ping Olduğu zaman):

rate 25000

cl_updaterate 101


cl_cmdrate  101

——————————————————————————

Hareketsiz Crosshair:

cl_dynamiccrosshair 0

bu kod sayesinde yürüdüğünüzde,zıpladığınızda,eğildiğnizde vs crosshair büyüyüp küçülmez.Sadece ateş ettiğinizde büyür.

Bu kodları Teker teker konsola yapıştırın.

Anlatmam gerekenleri kısa ve öz biçimde anlatmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir. En güzel oyun hileye başvurmadan yapılan oyundur.Herkes hileli iyi oynayabilir ama iyi oyuncu olamaz.

Bir cevap yazın