Cleaner Programı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar yıllar yılı kullandığım  ve de çok ca tercih ettiğim Piriform Software firmasının çıkarmış olduğu ;temizlik fabrikası olan CCleaner programını tavsiye ediyorum program içinde bulundurduğu birçok özellik sayesinde ve de ücretsiz özellikleri ile tüm kullanıcıların beğenisini almış hoş bir programdır.Verileri sildikten sonra birçok alan açılacaktır.Bu da faydalarından bir tanesidir. Bu kadar takdire şayan programı size tanıtmak sizlere fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Ccleaner’ın en önemli özelliklerinden bir kısmı  internet tarayıcılara ait geçici dosyaları (Temporary Files, geçmiş, çerezler, otomatik tamamlama verileri) tek tıklama ile temizlemesidir. Bu işlemi şuan Internet Explorer (Spartan), Google Chrome, Firefox, Opera, Safari ,Maxthon  tarayıcılarında yapabiliyor. Programın diğer bir özelliği ise Kayıt Defteri Temizleme (Registry Cleaning). Bu özellik daha önceden kaldırmış olduğunuz programlar, yarıda kalmış kurulumlar, hatalı kısayol simgeleri vb. gereksiz ya da hatalı olan kayıt defteri girdilerini temizliyor.

Ccleaner ayrıca Media Player, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip ve daha bir çok farklı programı da tespit edip bunlara ait gereksiz dosyaları temizleme konusunda da yardımcı oluyor. CCleaner %100 ücretsizdir ve herhangi bir zararlı yazılım (spyware, adware vb) içermez.Tabiki yazılımı yüklerken çeşitli ek yazılımları beraberinde getiriyor.Bunları tıklamadan ve kurulum yaparken dikkat etmek gerekiyor.

Kısaca Aşağıda resimlerle kullanışı vede nitelikleri hakkında bahsetmiş oldum.

 

Screenshot_8

 

 

Screenshot_2

 

 

Screenshot_3

 

Screenshot_4

 

 

 

Screenshot_5

 

Bir cevap yazın