Ana sayfa Rehber Chrome Tarafından Engellendi Hatası Çözümü

Chrome Tarafından Engellendi Hatası Çözümü

Google Chrome tarayıcısı hepimiz için en sevilen internet browser’lardan bir tanesi. Ancak son dönemde Google Chrome’da bir şey indirmek istediğimizde “…dosya tehlikeli olduğu için Chrome tarafından engellendi” şeklinde bir hata mesajı alıyoruz. Bu yazımızda kısaca bu sorunu nasıl çözeriz buna bakacağız.

Google Chrome sürekli yeni güncellemeler yaptığı için menülerin yerleri değişebiliyor bu yüzden önce Google Chrome’u güncellemeniz gerekiyor. Altta bulunan adresi kopyalayarak adres satırına yapıştırın. Ve enter’layın.

chrome://settings/help

Bu sayfayı açtığınızda Chrome bir güncelleme olup olmadığını denetleyecek, eğer yeni bir sürüm varsa bunu yükleyecektir. Chrome versiyonun güncelliğini sağladıktan sonra sıra geldi virüs taramasını devre. dışı bırakmaya.

Aşağıda bulunan adresi kopyalayarak adres satırına yapıştırın. Enter yapıp sayfayı açın.

chrome://settings/syncSetup

Açılan sayfada “Gizli Göz Atma” kısmında mavi açık olan Checkbox’u Kapalı hale getirin. Bu sayede artık içerisinde virüs olduğu sebebiyle Google Chrome tarafından engellendi hatası almayacaksınız. İşiniz bittikten sonra bu kısmı tekrar eski hale getirmeyi unutmayın.

Yukarıdaki kısım mavi değil, kapalı gri şekilde olmalıdır.

Eğer burada anlatılanlarla ilgili sorun yaşıyorsanız detaylı video rehberi alttan izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here