CES 2017 AMD Vega Ekran Kartı Serisine Ev Sahipliği Yapacak

Son dönemde gündemi en çok meşgul eden konulardan birisi olarak dikkatleri çeken CES 2017, kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek ve markalar daha şimdiden ürünleri ile alakalı olarak şov yapmaya devam ediyor. Dünyanın en önemli teknoloji organizasyonlarından birisi olan bu fuarda AMD markasının şovuna tanıklık edecek gibiyiz.

Türkiye genelinde de teknoloji meraklılarının artması ile birlikte markaların yeni ürünlerine karşı ilgi bir o kadar ciddi noktaya ulaştı. AMD, bilgisayar sistemlerinin yükselen değerlerinden birisi olarak dikkatleri çektiği gibi aynı zamanda yeni nesil bir ekran kartı ile birlikte karşımıza çıkmaya da hazırlandıklarını söylememiz gerekiyor.

AMD Vega Ekran Kartı

Nvidia markasının ekran kartı sistemlerinde lider olması AMD markasını harekete geçirmiş olacak ki CES 2017 bünyesinde herkesin ilgisini çekebilecek yepyeni bir ekran kartı tanıtılacak. AMD Vega 10 adı altında getirilecek olan bu seri ekran kartı sistemlerinin bilinen bütün tabularını yıkacak ve elimize geçen bilgilere göre ciddi anlamda fark yaratacak diyebiliriz.

  1. GDDR5X Altyapısı
  2. 16 GB HBM2 Belleğe Sahip
  3. 12,5 Teraflop Veri İşleme Kapasitesi
  4. 60 FPS Değerinin Üzerinde Grafik Deneyimi

seçeneklerini sizlere sunacak olan bu ekran kartı, çok yüksek ihtimal ile Nvidia Quadro P6000 serisinin de en büyük rakiplerinden birisi olarak ön plana çıkacak.

Bir cevap yazın