Ana sayfa Android Cep Telefonundan TV’ye Görüntü Nasıl Aktarılır ?

Cep Telefonundan TV’ye Görüntü Nasıl Aktarılır ?

Son dönemde yoğun olarak televizyonların etkisini kaybettiği söyleniyor ancak bu büyük bir hata, televizyonlar etkisini kaybetmedi ancak televizyon kanalları büyük oranda etkisini yitirdi. Satılmış haber kanalları ve kalitesiz içerikli programlar kullanıcıları kendi yayın akışlarını yaratmaya yöneltti. Bu tarz bir arayış içerisinde olan insanlar bilgisayarlarını yada cep telefonlarını televizyon ekranlarına aktararak kendi istedikleri içerikleri izlemeye başladılar. Bilgisayarların HDMI kablosu ile televizyon ekranlarına yansıtılması olayını herkes anladı ve uyguluyor, ancak akıllı cep telefonlarının televizyon ekranlarına nasıl aktarılacağıyla ilgili hala herkesin kafasında soru işaretleri var. Bizde bu yazımızda cep telefonu ekranını televizyona nasıl aktarabileceğinizle ilgili birkaç tüyo vermek istedik. Hazırsanız başlayalım.

HDMI Kablo yardımı ile Android cep telefonu ekranı TV’ye nasıl aktarılır ?

Bir HDMI kablo yardımıyla cep telefonu görüntüsü televizyon ekranına aktarılabilir ancak bu işlem için bildiğimiz klasik HDMI kabloları işe yaramaz. Bunun yerine Telefon-Tv için üretilen Micro USB girişine sahip HDMI kablosu sahibi olmanız gerekir. Arama motorları üzerinden yapacağınız küçük bir arama ile bu kablolara ulaşabilirsiniz. Bahsettiğimiz ürünlerin piyasa fiyatı 10-50 TL arasında seyretmektedir.

Android uygulamaları yardımıyla ekranı Televizyona yansıtmak

DLNA teknolojisi yardımıyla Android işletim sistemine sahip cep telefonlarınız kablosuz bir biçimde ekrana yansıtabilirsiniz ancak cep telefonunuzun ve televizyonunuzun DLNA alt yapısına sahip olması gerekmektedir. Samsung firmasının kendi cihazları için ürettiği Allshare benzeri uygulamalar ile kablo kullanmadan aktarım yapmak mümkün hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here