Cep Telefonları Televizyona Nasıl Bağlanır?

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarımız artık her ihtiyacımıza cevap verecek niteliklere geldi. Hepimiz cebimizde süper bir bilgisayar taşıyoruz artık. İster film izleyin ister internette takılın aklımıza gelebilecek her türlü eğlence kültürünü cep telefonlarımızdan yaşamamız mümkün ancak yaşadığımız tek bir sorun var; bu cihazların ekranları çok küçük. İşte bu noktada akıllı telefonumuzu bir televizyona bağlama fikri akıllarımıza geliyor. Peki bu işlemi nasıl yaparız? Hazırsanız başlayalım

iPhone’ları Televizyona Bağlamak

iPhone severler için cihazlarını televizyona bağlamanın en kolay yöntemi Apple TV kutusu. Bu kutu iPhone ve İPad cihazlarına kablosuz bağlantı kurarak ekran ve ses sinyallerini HDMI teknolojisi ile televizyona iletiyor. Apple TV kullanımı son derece basit ve kolay, ayrıca birçok ek fonksiyonda sunuyor. iTunes ve App Store bağlantısı ile istediğiniz içerikleri kullanmanıza imkan veriyor.

Android Cep Telefonunu Televizyona Bağlamak

Android kullanıcıları açık kaynak kodlu yazılım kullanmalarının avantajını burada da yaşıyor. Yine de en pratik çözüm Google Chromecast 2 veya 4K streaming desteğine sahip olan Chromecast Ultra gibi gözüküyor. Chromecast sayesinde eski tip televizyonları bile Smart TV gibi kullanmak mümkün.
Ayrıca klasik bir şekilde mini HDMI kablolarını kullanarak da cihazlarınızı televizyon ekranlarına aktarmanız mümkün. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın