Canon Yazıcıları İle Bulut Üzerinden Anında Yazdırma

Birçok kullanıcı Canon yazıcıları ile bulut üzerinden anında yazdırma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Bu işlemler için İnternet üzerinden araştırma yaparak birçok makaleye ulaşıp resimli anlatımlar veya videolu anlatımlar ile sorularına cevap bulabilirler. Yazıcı donanımı nerede bulunursa bulunsun internet üzerinden baskı alabilme imkanınız bulunuyor. Önceleri bilgisayarlar ve yazıcılar birbirine kablolarla bağlı olacak şekilde çıktı alınıyordu. Şimdiki zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile bilgisayarlar ve mobil cihazlar nerede bulunursa bulunsun, internet üzerinden çıktı alabilme şansını kullanıcılarına sunmuş bulunuyor.

Bu sistem ile hem kablo fazlalığı ortadan kalkmış oluyor. Yerinizden kımıldamadan başka bir oda da bulunan printer yani yazıcı üzerinden çıktı alabilme imkanınız bulunuyor. Bulut uygulamasının bu özelliği oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Ayrıca pratiktir. Her bölgeden baskı ve erişim imkanı sağlamış olursunuz.

PIXMA Cloud Üzerinden Link Özelliği Sistemi

Bu özellik ile bilgisayarınızda bulunan ve basmak istediğiniz dökümü ya da Canon Print uygulaması ile mobil cihazınızda, uzakta yazdırma ve görüntüleme imkanı sağlamış bulunuyor. Canon yazıcılarıyla bulut sistemi üzerinden saniyesinde yazdırma işlemi yaparak, İnternet’ten çıktı almanın özgürlüğünü yaşayabilirsiniz.

Depolama Hizmeti Kullanma Özelliği

Dropbox ve Google Drive gibi depo hizmetleri uygulamalarını kullanıp istediğiniz belgeleri yazdırabilirsiniz. Bulut uygulaması sayesinde word, excel, pdf, jpg, power point gibi çeşitli dosyaları da yazdırabilirsiniz. Bunların dışında bulut uygulaması üzerinden tarama işlemi yapıp direkt yazıcının ekranından e-mail gönderme işlemini de yapabilirsiniz.

CANON İmage Gateway Sistemi

Çevrim içi fotoğraf albümleri içerisinde bulut baskı seçeneğinin olduğu bir sistemdir. Oldukça kullanışlı ve pratik olan bu yöntem ile evde kablo görüntüsüne son veriliyor. Üstelik yer değiştirme işlemine gerek kalmadan, iş yerinden veya evde bulunmadan, bilgisayarınız üzerinden çıktı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın