Çalınan iPhoneları Geri Alabilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Son zamanlar teknolojinin vazgeçilmez ürünleri olan iphoneler, her dört kişiden birinin elinde bulunmaktadır. Bu nedenle fiyat farklılığı da bir o kadar dikkatleri üzerine toplamaktadır. Artık ucuz bir iphone satın almak kolay değil. Ucuz dediğimiz bile aslında bir kira parası kadardır. Bu yüzden iphone’nin çalınması karşısında vereceğimiz tepki biraz büyük olabilir. Nihayetinde herkes bu telefonlara istediği zaman sahip olamıyor. Çünkü her insanın hayata tutunuş şekli farklıdır.

Emek vererek aldığımız bir telefonun çalınması canımızı sıkar. Bu yüzden kişisel eşyalarımıza biraz daha özen göstermeli, çalınma olasılığını her defasında düşünmeliyiz. Arkadaşlar ile sohbet anında bir anlık dalgınlık söz konusu olabilir. Telefon düşmüş fakat biz derin sohbetten dolayı bunu fark edemiyoruz. Böyle durumlar ile karşılaşırsanız şayet, en son zaman geçirdiğiniz yeri hatırlamalı ve telefonunuzu o civarlarda aramalısınız.

Arama işlemini yaparken yalnız gitmemeniz de fayda vardır. Çünkü siz telefonunuzu çaldırarak nerede olduğunu bulmaya çalışırken, diğer yandan başka bir insan o anki hız ile onu tamamen çalabilir. Bu yüzden temkinli davranmasını bilmeniz gerekir. İsterseniz, Çalınan iphoneleri geri alabilmek için yapılması gerekenler nelerdir? Onlara bir göz atalım. Ne dersiniz?

Çalınan İphoneleri Geri Alabilmek İçin Hangi Yöntemlere Başvurmalıyız?

Öncelikle sakin olmanızda fayda vardır. Endişe, bu gibi durumlarda normal karşılansa bile, sizin sakin kafayla ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekir.

Panik yapmayın, en son nerelerde vakit geçirdiğinizi düşünün. Daha sonra, telefonunuzu nerede unutmuş olabilirsiniz onu hatırlayın Sanırım sakin bir düşünme sonrası, telefonunuzu nerede düşürdüğünüze dair bir iz bulacaksınız.

Findy my phone uygulaması bu gibi durumlarda kullanılabilecek en iyi yöntemdir. Eğer cihazınızı bu programa uyarlamış ve alarmını en yüksek seviyeye getirmişseniz başka bir telefon yöntemi ile cihazınızı bu uygulama ile bulabilirsiniz. Bu harita sizin cihazınızın nerede olduğunu bildirecek, size yön gösterecektir.

Eğer cihazınızın düşürdüğünüzden emin değil, çalındı diyorsanız, en yakın karakola giderek bunu bildire bilirsiniz.

Çalınan iphoneleri geri alabilmek için hangi yöntemlere başvurmalıyım derseniz, işe önce aramaktan başlayın. Eğer aradığınız yerde yoksa muhtemelen cihazınız çalınmıştır. Bunun için gerekli ihbarı 155 ‘e yapmanızda fayda vardır.

Verilerinizi önceden bir flash belleke aktardıysanız, çalınan iphoneyi bulamazsanız bile verilerinizi kurtarma şansını yakalarsınız. Bu yüzden verilerinizi sürekli depolayarak, her an cihazınızın kaybolacağını hesap ederek tedbirli davranın. Çünkü bazen veriler her şeyden daha kıymetli olabiliyor.

Bir cevap yazın