BlueStacks 3 “son sürüm zaten yüklenmiş” Hatası

Son dönemde insanların en çok sevdiği yazılımlardan biri BlueStacks. Özellikle Android kullanıcılarının vazgeçemediği BlueStacks yazılımı sayesinde android cihazlarınızda severek oynadığınız oyunları ve uygulamaları ister Windows tabanlı isterseniz de Mac tabanlı bilgisayarlarınızda rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Diyelim ki çok sevdiğiniz ve cep telefonunuzda oynadığınız bir oyun var, artık bu oyunu bilgisayarınızda tam ekran modunda oynayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey BlueStacks programını PC’nize kurmak.

Ancak son birkaç gündür BlueStacks 3 programı “son sürüm zaten yüklenmiş” şeklinde bir hata vermeye başladı. Telaşa gerek yok çünkü bu sorunda üstesinden gelinebilir yani çözümü olan bir sorun. Peki ya nasıl? Hazırsanız başlayalım.

Bluestacks is already installed on this machine hatası çözümü

Öncelikle programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Ardından CleanCleaner yada benzeri bir program ile bilgisayarınızın sisteminde kalıntı yapan dosyaları kaldırın. Ardından BlueStack’ı yeniden yükleyin. Eğer bu işlemler işe yaramadıysa altta bulunan adımları atlmadan işleme koyun;

 • Çalıştır’a “regedit” yazın. Enter yapın.
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ yolunu takip edin ardından SOFTWARE başlığı üzerinden BlueStacks adından bir nesne bulunacak, sağ tuş yardımıyla nesneyi silin.

 • Son olarak BlueStacks programını tekrar kurun.

Bu şekilde yüzde yüz olarak sonuca ulaşmış olacaksınız. Takıldığınız bir adım olursa lütfen yorum bölümünden sorun. Hepsi bu kadar.

14 Yorum
 • Çalıştırı başlattım regedit yazdım yönetici olarak çalışıyor bu sistem. evet dedim ama açılmadı

 • Arkadaşlar Regedite Girip f3 Basıp BlueStacks Olan Herşeyi Silin Gene Olmazsa Dosya Gezgini’nden BlueStacks’ı Arayın Ve Herşeyi Silin

 • ”Bluestack Silinemiyor: Anahtar Silinirken Hata.” aynı hata bende de veriyor ve konunun sahibi yardımcı olmuyor sanırım

 • BENDE Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE Yazdım bu konuma ulaşılamıyor diye hata verdi

 • Yazdığınız Bütün Talimatları Harfi Harfine Uyguladım, Ancak Küçük Bir Problem İle Karşılaşıyorum. Bluestack Programı İle İlgili Dosyayı Sileceğim Zaman Şu Hata Karşıma Çıkıyor; ”Bluestack Silinemiyor: Anahtar Silinirken Hata.” Çözümü Nedir? Yardımcı Olursanız Sevinirim, Teşekkürler.

  • Merhaba Arkadaşım,
   Böyle Bir Hata İle Karşılaşırsan “Görev Yöneticisi”de BlueStack.exe – AppMarket.exe Gibi Bu Programın İşlemlerini Sonlanırman Gerekiyor.
   Program Ekl/Kaldır Kısmındanda Kaldırdığın Zaman Böyle Bir Sorunla Karşılaşmıcagından Eminim.

 • ben söylediğin şekilde yaptım ve proğramda anahtar silme ahatası alıyorum bunun nedeni dedir lütfen yardım ?

Bir cevap yazın