Ana sayfa Rehber BlueStacks 3 “son sürüm zaten yüklenmiş” Hatası

BlueStacks 3 “son sürüm zaten yüklenmiş” Hatası

Son dönemde insanların en çok sevdiği yazılımlardan biri BlueStacks. Özellikle Android kullanıcılarının vazgeçemediği BlueStacks yazılımı sayesinde android cihazlarınızda severek oynadığınız oyunları ve uygulamaları ister Windows tabanlı isterseniz de Mac tabanlı bilgisayarlarınızda rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Diyelim ki çok sevdiğiniz ve cep telefonunuzda oynadığınız bir oyun var, artık bu oyunu bilgisayarınızda tam ekran modunda oynayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey BlueStacks programını PC’nize kurmak.

Ancak son birkaç gündür BlueStacks 3 programı “son sürüm zaten yüklenmiş” şeklinde bir hata vermeye başladı. Telaşa gerek yok çünkü bu sorunda üstesinden gelinebilir yani çözümü olan bir sorun. Peki ya nasıl? Hazırsanız başlayalım.

Bluestacks is already installed on this machine hatası çözümü

Öncelikle programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Ardından CleanCleaner yada benzeri bir program ile bilgisayarınızın sisteminde kalıntı yapan dosyaları kaldırın. Ardından BlueStack’ı yeniden yükleyin. Eğer bu işlemler işe yaramadıysa altta bulunan adımları atlmadan işleme koyun;

  • Çalıştır’a “regedit” yazın. Enter yapın.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ yolunu takip edin ardından SOFTWARE başlığı üzerinden BlueStacks adından bir nesne bulunacak, sağ tuş yardımıyla nesneyi silin.

  • Son olarak BlueStacks programını tekrar kurun.

Bu şekilde yüzde yüz olarak sonuca ulaşmış olacaksınız. Takıldığınız bir adım olursa lütfen yorum bölümünden sorun. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here