Bir Web Sitesi Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım ve reklamlarda önemli olduğu için, daha pratik olduğu için sitelere işlevsellik kazandırdığı için ve geniş kitlelere ulaşmak için, her daim bir internet sitesine ihtiyaç vardır. Bugün ülkemizde hala Kobi diye sınıflandırdığımız şirketlerin %44’ünün bir web sitesine sahip olmadığı acı gerçeği ile malesef karşı karşıyayız.

Web Sitesi Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Ön Hazırlık Aşaması

Sitenin içeriklerini oluşturmak ve amaçlarını belirlemek için uygun bir plan ortaya konmalıdır. Başlıklar belirlenir gerekli dokümanlar ortaya konulur.
Örnek: Hakkımızda yazısı ve hizmetlerimiz yazısı gibi…

Tasarım Aşaması

İçerikler oluşturulurken bir yandan sitenin tasarım planı da ortaya çıkarılır. Bir taslak üzerine tüm tasarımlar photoshop-freworks-Flash gibi tasarım programları, resimler, animasyonlar, videolar hazırlanır.

Kodlama Aşaması

Bu aşamada programı hazırlayan kişi sitenin teknik gerekliliklerini ortaya koyar. Gerekli kodlamaları yaparak üst-sol-sağ-alt menüdeki başlıklara göre oluşturulur. Sitenin kontrol panelini oluşturduktan sonra resim, video, haber eklenebilir hale getirilir. Ve daha sonra tüm veriler bir ftp programı aracılığıyla hosting’e atılarak test aşamasına geçilir.

Optimizasyon Aşaması

Bu aşamada bu işlem ile sitenin tanıtımı ve görülebilmesi için Google seo ve optimizasyon işlemleriyle arama motorlarında üst sıralara çıkılması ve hemen görülmesi sağlanır.

Test Aşaması

Bu aşamada verilerin doğru çalışıp çalışmadıkları test edilir ve eksiklikleri giderilir.

Yayın Takip Aşaması

Site yayına açılır ve düzenli takip edilir.
Sonuç olarak ilk önce menü ve içerik oluşturulduktan sonra tasarım aşamasında siteyi grafike edip video animasyon ve tüm bilgiler yerleştirilir. Son olarak seo bölümünde arama motorlarında sitenin hemen görülebilmesi için çalışma yapılır ve ardından da yayın takip başlar.

Bir cevap yazın