Bir Digiturk İki Televizyonda Nasıl İzlenir?

Türkiye’de futbol seyircisi olmak gerçekten çok zor. Çünkü her lig farklı bir platformda yayınlanıyor. Türkiye Süper Lig’i evinizde izlemek istiyorsanız Digiturk yani Beinsport üyeliğiniz olmak zorunda. Şampiyonlar Ligi yada Uefa Avrupa ligini izlemek istiyorsanız Tivibu üyeliğiniz olmalı. Zaten diğer avrupa liglerini hiç saymıyorum. Diyelimki bir şekilde evinize Digiturk bağlattınız ve herhangi bir kanalı aynı anda iki farklı televizyona yada ekrana basmak istiyorsunuz. Bunun için ne yapmanız gerekiyor merak ediyorsunuz? Hazırsanız başlayalım.

Öncelikle şu konuda bir anlaşalım bizim burada anlattığımız yöntem yalnızca bir digitürk üyeliği üzerinden aynı anda iki farklı ekrandan aynı kanalı izlemenize yaramaktadır. Eğer tek üyelikle her ekran istediği kanalı izlesin istiyorsanız “yan oda” paketini satın almalısınız.

Her neyse konumuza dönecek olursak; özellikle cafe, kahvehane gibi maç izlettirilen yerlerde aynı anda birden fazla ekranda maç yayını yapmak istenildiğinde sahip olmanız gereken tek şey bir HDMI Switch’dir. Kaç ekranda yayın yapacaksanız o kadar portu olan bir Hdmi switch işinizi fazlası ile görecektir.

Digiturk Paralel Çekmek

2. televizyona paralel digiturk çekerken dikkat etmeniz gereken püf nokta satın aldığınız switch’in HDCP desteğinin olması. Bu çok önemli çünkü gidip sıradan bir çoklayıcı alırsanız aktardığınız görüntü kısa süre sonra kesilecektir. Satın aldığınız hdmi çoklayıcıda hdcp desteği olup olmadığını mutlaka sorgulayın. Bu sayede istediğiniz kadar ekranda yayın yapma imkanınız olacaktır. Herhangi bir mağaza yada ürün ismi vermek istemiyorum ancak n11 sitesinde bu tarz ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Son olarak şundan da bahsetmek isterim ki yukarıda bahsettiğimiz yöntemin Digiturk açısından bir ticari sorumluluk doğurup doğurmadığını bilmiyorum. Yani önerdiğimiz yöntem legal mi emin değilim. Bu konuda mutlaka Digiturk’ten bilgi alınız. Ayrıca saydı değer Digiturk avukatları bizi mahkemelerde sürüm sürüm süründermezseniz seviniriz. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın