Bilgisayarın Sıcaklığı Nasıl Ölçülür? | Speccy 1.27

Hepimizin bilgisayarları var ve malesef ki bu cihazlar ısınıyor, hepsinin ısınma sorunları var neredeyse. Peki sizin bilgisayarınız gerçekten ısınıyor mu? Her ısınma bir problem teşkil eder mi? İdeal bir bilgisayarın sıcaklığı kaç derece olmalı? Hepsinin cevabı için bu yazıyı kaleme aldım. İşte başlıyoruz.

Bilgisayarın standart sıcaklığı ne olmalı?

Aslında bu konuda herkes farklı şeyler söylüyor. Şöyle ki X sıcaklığı Y marka bir bilgisayarın fiziksel donanımlarına zarar vermezken farklı marka bir bilgisayarın parçalarını eritedebiliyor. Ama şu bir gerçek ki 60 santigrat üzerinde ki her sıcaklık mutlaka zarar verir. Tabi bu ısının yaratacağı takılmalar ve yazılımsal hatalardan bahsetmiyorum bile.

Açıkcası bilgisayarın işlemci (cpu), ram vs. gibi tüm donanımları için 55-60 santigrat üzeri tüm sıcaklıklar risklidir.

İşlemci (cpu), ram gibi parçaların ısılarını nasıl öğrenebilirim?

Bu iş için üçüncü parti yazılımları kullanmak zorundasınız. Ama benim size tavsiyem en stabil sonuçları ayrınıtılı ve grafiksel olarak kullanıcıya aktardığı için önerebileceğim program şudur; Speccy 1.27

Speccy Programı Nedir?

Speccy gelişmiş bir sistem bilgisi görüntüleme yazılımıdır. CCleaner üreticileri tarafından hazırlanmış başarılı bir programdır. Speccy yardımıyla bilgisayarınızın tüm donanımı hakkında ayrıntılı olarak bilgi edinebilir, anakart, işlemci ve hdd ısısını görüntüleyebilirsiniz.

Speccy nasıl kullanılır öğrenmek için videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın