Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi elektronik cihazlar hayatımıza girdi gireli birçok alışkanlığımız değişti. Artık en ufak bir metin dosyasını bile elektronik ortamda hazırlayıp çıktısını alıyoruz, hatta çıktı bile almaya gerek duymuyoruz. Özellikle Microsoft Word üzerinde hazırladığımız elektronik metinlerde bazen bizim için çok elzem olmasına rağmen bilgisayarın klavyesi üzerinde bulamadığımız semboller yada yazı karakterleri olabiliyor. İşte yine o cinnet sebebi sembollerden birinin nasıl yazıldığına bakacağız bu yazımızda. Sembolümüzün adı “sonsuzluk” sembolü. Hazırsanız başlayalım.

Bilgisayarda Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Malumunuz bu işaret özellikle matematiksel işlemlerde kullanılan bir sembol. Ancak bizim gibi sıradan insanların sevdiği saydığı kişilerin ölüm tarihlerine sonsuzluk katmak içinde kullanılabiliyor. Eğer sizde bilgisayarınızda bu işareti klavyenizden yazmak istiyorsanız yapmanız gereken Alt Tuşu + 8734 tuşlarına basarak sembolü ekrana yansıtmak.

Bazı durumlarda Alt + 8734 tuşlarını kullandığımızda ∞ işareti yerine işareti de çıkabiliyor. Bu sorunu çözmek için yine Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem sıralamasını takip ederseniz açılan pencereden istediğiniz karakteri de bulabilirsiniz.

Yine bunun yanında web’den yada herhangi bir kaynaktan sonsuzluk işareti Kopyala-Yapıştır mantığıyla da kullanabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Bu yazımızla bilgisayarda sonsuzluk sembolü nasıl yapılır öğrenmiş olduk.

Bir cevap yazın