Bilgisayarda Kullanılan Ses kalitesi Artırıcı Yazılımlar

Bilgisayar aldığımızda üretici firmalar kimi zaman bu yazılımları yüklü olarak yollayabilir. Kimi zamanda eksikliği yaşar;” Keşke Ses kartı taksam ses kalitesini yükseltsem” dediğinizi duyar gibiyim. Masaüstü bilgisayarlarda genelde normal Realtek ses kartı olduğundan dahili bir yazılımı olur. Bu da standart bir ses ortamı yaratır çevresel bir sesten uzaktır. Yapay yankı efektleri.

İşte tam burada biz ev kullanıcıları için yapmış olduğu  SRS LABS.’ın Sandbox ‘ı devreye giriyor.. ;Bunların yazılımın temel amacı  ” Sıkıştırılmaya maruz kalmış Ses Frekanslarının

[Kapladığı alan  düşürülerek depo alandan tasarruf etmek amacıyla] tekrar yükselterek,

Daha DOĞAL – TEMİZ – DETAYLI – DERİN  ; Bass , Tiz ve Midlerin daha duyulabilir seviyelere çıkararak multimedia doyumunu arttırmak  elinizde bulunan ses sisteminden maximum derecede istifade etmek..

Sanal bir ses kartı oluşturarak;

Stereo oalrak (2.1) kaydedilen  sesi Surround 5.1 hale getirerek ses sisteminizi verimli kullandırmak. misal elinizde stereo kaydedilmiş bir ses dosyası ve 5.1hoparlörleriniz var, bu sesi oynatırken bazı sistemlerde sadece öndeki iki hoparlörden ses gelirken bu programı kurarak 6 hoparlörü birden kullanabilirsiniz. 64 bit işletim sistemleri için ayrıca 2. bir yazılım daha mevcuttur..

Windows 7 ile Tam uyumludur.

d9owbyycs3rnkvr2a5vo

GELİŞTİRİMLERİ (ENHANCE)

SRS WOW HD™

Sese 3D derinlik katar. 

SRS TruSurround XT

5.1 ses sistemim yok diye üzülmeyin.iki hoparlöre sahipseniz bile bu özellikle 5.1 surround çevreleyen sesi duyabilirsiniz.Değişik frekans ve parametrelerle artık bu mümkün!.Dolby’nin geliştirdiği “Dolby virtual speaker gibi bir sistem olan SRS trusurroundXT stereo hoparlörlerden surround hissi yaratabiliyor! 
Ancak bunun için hoparlörlerinizin karşınızda ve eşit aralıkla yerleştirmiş olmanız gerek(mesela monitorun sağı ve soluna yerleştirin)yoksa surround efektinden faydalanamazsınız. 
Aşağıdaki gibi bir konum uygundur 

SRS Circle Surround II

Buda 5.1 yada 6.1,7.1 hoparlörlere sahip kullanıcılar için bir sistem.Sesin kaynağı iki kanallı bile olsa SRSnin prologic işlemcisi bunu 6 kanala ayırabiliyor. 

SRS Headphone 360™ 

Normal Stereo ses, SRS Headphone 360 ve 
dolby headphone ile işlenen ses Dolby laboratories’in geliştirdiği dolby headphone’sa rakip olarak SRS’de Headphone 360’ı geliştirdi.İkisi tamamen aynı teknoloji olarak.hatta SRSninki biraz daha iyi diyebiliriz çünkü basslar çok daha iyi duyuluyor .
SRS Headphone 360 adındanda anlayacağınız gibi kulaklıklarınızdan 5.1 surround ses dinleyebilmenizi sağlıyor. Herhangi bir Stereo kulaklıkla kullanılabilir. 

SRS TruBass

Uğultu değilde gerçek bir titreşimli bass deneyimi. 
gerçekten mükemmel SRS Truebass 

SRS Definition™ 

Ses iyileştirme için.çok düşük frekanslı kalitesiz sesi kaliteli hale getiriyor. Sonuç olarak arkadaşlar Dolbynin henüz böyle bir yazılımı yok.SRS ondan önce davrandı ve digital teknolojiyi çok daha ucuza PClerimize taşıdı.Bu teknolojilye oyun oynadığınızı düşünün bir call of duty yada counter strike.  Yada film izlediğinizi, müzik dinlediğinizi. İnanın bana çok coşturuyor. Dolby Ve SRS’nin rekabetinde SRS biraz daha öne geçmiş gibi nedersiniz 

Sıra geldi yüklenmesine Kimi zaman hata alanlar olabilir yada yeniden başladığında kapandığı oluyor,

Yüklendikten sonra Ses yönetiminden Diğer aygıtları gizle yaparak sadece işimiz olan 2 Tane ses aygıtını bırakmalıyız…

Ve onu VARSAYILAN SES AYGITI/İLETİŞİM YAPMALIYIZ. Ve iş bununla bitmiyor Önemli kısımlarından bir tanesi de  ;

Hosted Device ”SPEAKER” Seçilecek ve artık kullanıma hazırdır artık…. Bunu ayarlamazsanız bilgisayarınız ses kısmı çalışmayabilir hata alırsınız…

http://www.tamindir.com/srs-audio-sandbox/indir/

Şimdilik SRS yi inceledik Bir sonraki sefere Rakibi olan Dolby Surround ve DFX Audio Enchanced inceleyeceğim. Merak Ettikleriniz ve sorularınız için lütfen yorum ve mesajlarınızı bırakınız.

Bir cevap yazın