Bilgisayarda Kullanılan Ses kalitesi Artırıcı Yazılımlar… – II

İşte hiçbir yerde bulamayacağınız bir birinden iyi ses kalitesi arttırmaya yarayan bilgisayar programları.

DFX AUDİO ENCHANCED

Bu program  ile Winamp, Windows Media Player, RealPlayer, Musicmatch ve JRiver  Cowon j audio ,  için tasarlanmış bir eklentidir. Dijital seslerinizi daha yüksek düzeye çıkarın. DFX, müzik dinleme deneyiminizi MP3, windows media, internet radyo ve diğer müzik dosyalarının ses kalitesini geliştirerek arttırıyor. DFX ile sanki müzik dosyalarınızdan alacağınız keyif oldukça artacak.

DFX ile bilgisayarınızın sesini, zengin stereo(çoklu ses) sistemli, mükemmel tasarlanmış bir müzik dinleme ortamına çevirebilirsiniz. DFX kullanmanın en kısa yolu sadece standart ayarlarla DFX’i açın. Sesin ne kadar berrak olduğunu gördüğünüzde etkileneceksiniz. Eğer isterseniz ayarları kendi müzik keyfinize göre değiştirebilirsiniz.

 

  • GELİŞTİRMELERİ (Enchanced )Fidelity:
Bu effekt, veri sıkıştırma algoritmaları kullanarak sesin boğuk çıkmasını sağlıyor. Böylece seste eksik olan frekans harmonileri yeniden oluşturulmuş oluyor. Harmonik restorasyon, kodlama işlemi sırasında, yüksek frekansları dikkatlice sentezleyen ve eksik hormonilerin yerine yerleştiren patent bekleyen teknoloji kullanılarak gerçekleştiriliyor.HyperBass:
Bu effekt müzik dosyalarınıza derin ve zengin bir bas gücü ekleyerek doğal bir bass tadı ortaya çıkarıyor. DFX bunu yaparken dikkatlice düşük frekanslı harmonileri yeniden oluşturarak seslerdeki doğallığı bozmadan gerçek sesi dinletiyor Seslerdeki kaybolan (Sıkıştırmanın dez avantajlarından) . DFX, hoparlörlerinizin fiziksel sınırlarını zorlamadan, onlara ek yük getirmeden ve güç tüketimini arttırmadan bunu yapıyor. HyperBass, herhangi bir müzik sisteminin bas performansını oldukça  arttırıyor.Dynamic Boost:
Bu effekt, seslerinizin kalitesini bozmadan sesin iki kat daha fazla çıkmasını sağlıyor.Bu sayede kısık ses ile kaydedilmiş müzikleri ( Kaset/Tapeler’den)  daha rahat dinleme olanağına sahipsiniz..Ambience:
Bu effekt, yerleşik hoparlörlerde veya zayıf müzik sistemlerinde eksik olan Stereo ses ihtiyacını karşılıyarak zayıf sahne sesini güçlendirerek daha douyurucu tınılara sahip oluyorsunuz..3D Surround Sound:
Seslerinize şaşırtıcı bir derinlik ekliyor. 3D Surround özelliği tabiri caizse sizi müziğin içine koyuyor. 3D Surround, 2 hoparlörlü sistemlerini veya küçük PC hoparlör sistemlerini genişletiyor ve zenginleştiriyor. Ayrıca bu effekt, Surround Sound sistemleriyle tam uyumludur.

 

Arayüz :

 

1371681024_intro dfx-for-windows-media-player-39031-5.jpg images

  • Uyumluluk;

d9owbyycs3rnkvr2a5vo

 

  • Sonuç olarak ;

Bu geliştirmelere ile DFX çok iyi işler başarsa da yıllarsa sonra karşımıza Çıkan ”SRS AUDİO” bu işleri daha detaylı yapıyor..  Ve birçok Led tv üreticileri , akıllı telefon üreticileri Srs Audio yu kullanıyor yazılımlarına gömebiliyorlar.Ayrıca Dfx tecrübelerime göre biraz daha sanal gibi geliyor..

Yinede tercih sizin ; Nostalji yapmak isteyenlerin , Alternatif arayanların  tercihi olabilir;  bilirsiniz ki alışkanlıklar önemlidir=) İlaçlı sürümünü torrent sitelerinden bulabilirsiniz.

Arama etiketleri:

dfx ses arttırıcı, mp3 ses kalitesi yükseltme, ses arttırıcı program, bass arttırıcı program.

Bir cevap yazın