Ana sayfa Windows Bilgisayara Parola Şifre Koyma

Bilgisayara Parola Şifre Koyma

PAYLAŞ

Bazen bir arkadaşımızdan, bazen ablamızdan, abimizden bazende misafir çocuklarının şerrinden bilgisayarımızı korumak isteriz. Böyle durumlarda ilk akla gelen bilgisayara parola koymaktır. Önceleri direk Bios’a şifre koyarak eşeğin bir tarafına su kaçırdığımız günleri hatırladım şimdi, bilenler vardır. Küçük bir resmini paylaşayım alt tarafta. Bios’a şifre koyulduğu zaman şifreyi bilmeyen ömrü billah açamazdı o bilgisayarı. Neyse hiç kafanızı bulandırmayayım, bir şeyler oldu ve Windows 8 sürümünde olan bilgisayarınızda kendi oturumunuza parola koymak istediniz yada bilgisayarın şifresini değiştirmek istediniz. Peki bunu nasıl yaparız bir bakalım.

bilgisayara parola şifre koyma

Windows 8 – Bilgisayar Oturum Parolası (Şifresi) Oluşturma

 

1-) İlk olarak Bilgisayar- Denetim Masasını Aç diyoruz.

Screenshot_24

 

2-) Ardından Kullanıcı Hesapları bölümüne geliyoruz.

Screenshot_25

 

 

3-) Başka bir hesabı yönetin diyoruz.

Screenshot_26

4-) Parola koymak istediğimiz Kullanıcı oturumunu seçiyoruz.

 

 

Screenshot_27

 

 

5-) Parolayı Değiştir diyoruz.

Screenshot_28

6-) Son olarak daha önce parola oluşturmamış durumdaysak mevcut parola kısmını boş bırakıp istediğimiz parolayı iki kere yazıyoruz. Ayrıca bir de ip ucu bırakıyoruz, ardından Parola Değiştir diyerek işlemi tamamlıyoruz.

 

Screenshot_29

 

Ayrıca sorun yaşayan arkadaşlar altta bulunan video’dan detaylı anlatımı takip edebilirler.

Windows 10 Şifre Koyma

Win 10 şifre koyma işlemide son derece basit. Her ne kadar yeni işletim sistemleri bazı ayarlar konusunda gözümüzü korkutsada aslında son derece kolaydır. Windows 10 parola koyma işi nasıl yapılır şimdi buna bakalım.

Her şeyden önce Windows 10 bilgisayarınıza parola koyabilmek için işletim sisteminin orjinal yada etkinleştirilmiş olması gerekmektedir.

Başlat’a gelip “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Altta göründüğü gibi “Hesaplar” bölümüne geliyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan “Parola Oluştur” veya “Parola Değiştir”

Arama Tags – Etiketler:

Windows 10 şifre koyma, bilgisayar şifre değiştirme, bilgisayara şifre nasıl koyulur, bilgisayar şifresi değiştirme, bilgisayara şifre koyma windows 7, pc şifre koyma, bilgisayar şifresi nasıl değiştirilir.

 

3 YORUMLAR

    • denetim masasına girip kullanıcı hesapları ve aile korumasına girin sonra ebeveyn denetimlerine girin bilgiler çıkıyor orada karenin olduğu yerin yanında paola yok yazıyo ona bas ve çıkan yazıyı onayla değiştir:))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here