Ana sayfa Rehber Bilgisayar Usb Görmüyor Çözüm

Bilgisayar Usb Görmüyor Çözüm

Bilgisayarlar bazen USB okumama ya da geç okuma gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Bilgisayar Usb Görmüyor olmasının birden fazla nedeni olabilir. Donanımsal bir sorun da olabilir teknik de bunu yapacağınız kontrollerden sonra anlayabilirsiniz. USB bozuk olabilir ya da bilgisayarınız kaynaklı bir sorundan dolayı USB okunmuyor olabilir.

Tüm Usb Girişlerini Deneyin

Kasanızda bulunan tüm USB girişlerini tek tek deneyin. Bilgisayarınızda bulunan UBS portlarından bazıları bozuk olabilir. Hepsini deneyip yinede görmediğinden emin olun. Bilgisayarınızı uzun süre temizlemediyseniz USB giriş yerlerine toz kaçma ihtimalini unutmayın ve temizleme yapıp tekrar deneyin.

Anakart Driver Sürücülerini Güncelleyin

Anakart driverınız güncelle değilse dışarıdan bağlanan cihazları görmekte sorun yaşayabilirsiniz. Bilgisayarınızın Anakart Driverını indirin ve kurun. Kurma işleminden sonra yeniden başlatıp öyle deneyin. Kesinlikle doğru driver olduğundan emin olun ve aygıt yöneticisinden driverin güncel olduğunu kontrol edin.

Kendi Aygıtını Bul Özelliği

Çok fazla bilinmeyen kendi aygıtını bul özelliği ile görünmeyen USB’leri bulabilirsiniz.  Bilgisayarım Sağ tık yönet>aygıt yöneticisi, evrensel Seri yolu denetleyicileri>oradan kendi aygıtınızın ismini Bulun sağ tıkla kaldır yollarını deneyerek USB bulabilirsiniz. Takılı olan Flashı çıkarıp tekrardan takın.

USB Bellek, USB Harici Disk Yönetiminde Görünüyor Mu Kontrol Edin

USB takılıyken Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi’ne gidin. Depolama altındaki Disk yönetiminde USB bellek görüp görmediğini kontrol edin.

Disk yönetimi çalıştırma;

  • Windows ve R tuşlarına basın.
  • Açılan çalıştır penceresine diskmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.

USB Işığı Yanıyor Yinede Görmüyorsa

Bu durumda 2 seçenek var. Bilgisayarınızda sorun ya da USB bellek de sorun vardır. Her ikisi de olabilir. Ancak yukarıda belirtilen her şeyi yapıp yinede sorun devam ediyorsa USB’yi başka bir bilgisayarda denemekte yarar var.

Tüm Bunlara Rağmen Bilgisayara Hâlâ USB’yi Görmüyor

Yaptığınız her şeye rağmen USB bellek görünmüyorsa USB ya da harici disk zarar görmüştür. Netice de bunların elektronik aletler olduğunu ve belli bir ömürlerinin olduğunu söylemekte yarar var. Elektriksel sorunlar ya da çarpma düşme gibi nedenlerle USB zarar görebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here