Bilgisayar Isınması Sorununa 4 Çözüm Önerisi

Gün geçmiyor ki bir bilgisayar kullanıcısı daha bilgisayarın ısınmasından şikayet etmesin. Maalesef bilgisayar ısınma sorunu bilgisayarı olan insanların %80’nde mevcuttur. Geriye kalan kısım ise bilerek yada farkında olmadan hava akışı iyi, fan devri yüksek bir sistemi satın almıştır. Özellikle yaz aylarında artan bilgisayar laptop ısınma şikayetlerinin önüne nasıl geçeriz birazda bunlara bakalım.

Bilgisayar Isınma Sorununa Çözüm Önerileri

1-) Öncelikle soğutma sisteminin temel ögesi bilgisayarın üzerindeki fanlardır. Ancak fan gibi mekanik parçaların zamanla dönüş devir sayısında azalma meydana gelmektedir. Bu da fanın görevinin %100 performansla yerine gelmemesine sebep olur. Böyle bir durumda fanınızı değiştirin yada temizleyin.

2-) Görev yöneticisinden işlemciyi fazla kullanan programları kontrol edin. Bu yazılımlar bazen zararlı yazılımlar yada virüslerde olabilir. Ve bu tarz yazılımlardan kurtulun.

3-) Isınan cihaz bir laptop ise bilgisayarınızı zeminden ayırarak, altına ısı iletkenliği yüksek bir parça yada soğutucu ekstra fan koyabilirsiniz.
4-) İşleci macununun yeterli seviyede olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse yeni bir macun ekletin. Bu işlem için çevrenizde donanımdan anlayan arkadaşlarınızdan yada teknik servislerden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın