Bilgisayar İçin Güç Kaynağı Alırken Bilinmesi Gerekenler

Günümüz gençliği bilgisayarını internette sade bir şekilde takılmak için kullanmaktan ziyade çılgınlarca oyun oynamak yada yüksek seviye bilgisayar yazılımları ile iş üretmek için kullanabiliyor. Hal böyle olunca standart insanlar için üretilen bilgisayarlar onlar için yeterli gelmiyor ve bilgisayar toplama yoluna giriyorlar. Bilgisayar donanımlarını güç bela toplayan insanımızın takıldığı son nokta bilgisayar için hangi güç kaynağını alması gerektiği konusu oluyor. İşte bu noktada kullanıcılara birkaç tavsiye ile yol görmek istiyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Hangi güç kaynağını almalıyım?

1-) Öncelikle buradan topladığınız sistemin parçalarını girerek sisteminizin çalışması için ne kadar Watt enerji gerektiğini öğrenin.

2-) Satın alacağınız güç kaynağının +12V kanalında verdiği değeri göz önünde bulundurarak, tahmini güç değerinin altında olmamasına ve mümkün olduğunca 50-100 Watt değerinde daha yüksek bir ürünü tercih etmeye çalışın.

guc-kaynagi-tercihi

3-) Güç kaynaklarının üzerinde 80+ Plus, bronze, gold, platinum gibi sertifikalar mevcuttur. Mümkünse bu sertifikalara sahip güç kaynaklarını tercih ediniz. Hepsi bu kadar.

guc-kaynagi-sertifikalari

 

Bir cevap yazın