Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Merhaba kimi zaman bilgisayarın yavaşladığını fark ediyorsunuzdur. Çünkü sonradan bilgisayarınıza eklendiğiniz birtakım uygulamalar başlangıçta açılmak üzere zorunlu yapıda olabilir.Bu şekildeki bazı programlar için zorunluluk olsada (Antivirüs Uygulamaları gibi) bazı programlarsa reklam içerikli yada gereksiz ve saçma isimler ve firmalara ait uygulamalar bilgisayarınızda yer işgal ettiğinden cihazınızı yavaşlatabilir.

Bilgisayar ilk başlangıçta birçok Hizmetler ve uygulamalar çalışmak istediğinden ilk açılışınız  haliyle sancılı ve meşakkatli oluyordur… Ayrıca zamanla kullandıkça Çöp dosyalar sisteminizde yer kapladığından ötürü sisteminize yük getirecektir. işte birçok komplike sıkıntılardan dolayı bilgisayarınız yavaşlayabilir..

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri makalemizde kısa bir şekilde birkaç adımda sizlere ”Nasıl bilgisayar hızlandırılır” anlatacağım.

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri 

1.Adım ;Screenshot_6

2.Adım ;

Screenshot_1

 

 

  • Ayrıca  bilgisayarımızın Harddisk yapısı Manyetik yapı  ve sektörlerden oluştuğundan ne kadar çok veri/dosya o kadar verilere  geç ulaşım demektir… Bu aşamada  yapmanız gereken Gereksiz bilgi ve dosyalardan arınıp belli belirsiz dizilmiş olan verileri Disk Birleştirici ( DEFRAGGLER) ile birleştirmelisiniz.

Screenshot_2

Screenshot_3

 

 

 

 

Screenshot_4

 

Screenshot_5

 

  • Ayrıca Pc nize yerleşmiş Reklam içeren uygulamaları kaldırılarak cihazın arkaplanda reklam uygulamaları yüzünden yavaşlamasını engelleyecektir.Bunun için İncelemesi yaptığım Malwarebytes uygulaması ile bilgisayarınıza ferahlık sağlanacaktır.

 

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/

  • Screenshot_11

 

  • Screenshot_7
  • Screenshot_8

p

 

  • Screenshot_9

 

  • Screenshot_10

Hepsi bu kadar. Sorun yaşarsanız yorum bölümüne belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın