Belkin Marka İncelemesi

Merhaba arkadaşlar BELKİN’nin birçok kişi bilindik teknoloji marketlerde bu ürünlere defalarca karşılaşmış Belkin markasını hiç duymamış ve görmemişliğin korkusuyla satın almaktan vazgeçmiş olabilirsiniz.Belkin firmasının birçok ürünlerini kullanan ve kullandıran ben arkadaşlarım ve ailem tarafından Beğeni ve kalitelerini dile getirdiğinden beri bende büyük bir Sempati kazanmıştır.Bu marka gerçekten piyasada özgün ve kaliteli ürünleri ve çeşitli Ar-Ge sayesinde  çok daha ilginç ve yaratıcı ürünler sayesinde hayatı kolaylaştırırken Şıklık ve tasarımdan da ödün verdirmiyor..Ürün hakkında ne anlatsam kullanmadan size boş gelebilir en iyisi bir ürün alarak şans tanıyın daha sonra bana hak vereceğinize inanıyorum…

Belkin Tarihçesi

Belkin International, Inc., bilgisayar ve tüketici elektroniği kullanıcılarının ev, araç ve seyahatlerde kullanabilecekleri sorunsuz entegrasyon sağlayan, yenilikçi ve geniş bir ürün yelpazesine sunar. Belkin, 1983 yılında California’da kurulan ve bağlanabilirlik çözümleriyle dünya lideri konumunu kazanmış özel bir şirkettir. 1983 yılındaki başlangıcından günümüze geçen 25 yıl zarfında Belkin, sürekli ve dramatik bir büyüme yaşarken, kendini araştırma ve tasarım alanlarında önemli atılımlar yapmaya adamıştır.

Kapsamlı ve farklı ürün karışımı ile Belkin, kolay kullanılabilir özelliklere sahip ağ çözümleri, mobil cihaz aksesuarları (iPod®, iPhone™, dizüstü bilgisayar ve netbook) ve enerji koruyucu ürünleri ile ödül kazanan yeniliklerin altına imza atmıştır.

Belkin aynı zamanda KVM-switch’leri, LCD rack konsolları, rack ürünleri koruma ürünleri, USB ve kablo ürünleri gibi business-class çözümler de üretmektedir. Belkin endüstride önde gelen yenilikler başardı, kanal ortakları tarafından ödüllendirilirken aynı zamanda devamlılık, müşteri hizmetleri ve gelişmiş garanti hizmeti sayesinde son kullanıcıların da beğenisini kazandı.

Belkin Genel Merkezi Los Angeles, Amerika’dadır, Indianapolis’de dağıtım merkezi ve ödüller sahibi Endüstriyel Tasaım Grubu ise Hollywood’da bulunur. İngiltere ve Hollanda’da yer alan ana tesisleri sayesinde Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik’e dağıtım gerçekleştirilirken Avustralya, Yeni Zelanda, Kore ve Hong Kong’da da ofisleri vardır.

Belkin‘in kendi ürün gruplarında market lideri pozisyonuna yerleşmesi için uzun bir yol kat etmesi gerekti. Hawthorne, California’da bir garajda iki çalışan ve yıllık 100,000 dolarlık satış rakamlarından, 1000 çalışanı ve 1 milyar doları bulan satış rakamlarına gelen hızlı yükseliş 20 yıl sürdü. Inc. magazine’nin 2003 yılı Hall of Fame ödülü kazanmanın yanında Belkin, “Amerika’nın en hızlı büyüyen 500 özel şirketi” listesine de iki defa girmeyi başardı. “Inner City Top 100” listesine üstüste 6 yıl, Los Angeles Business Journal’in “En Hızlı Büyüyen Özel Şirketler” listesine ise 5 defa girdi.

Temmuz 23, 2008

Belkin, 2008 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri (IDEA) yarışmasında son 5 yıl içerisinde kazanılan ödül sayıları ile belirlenen “Top Corporations” listesinde yer aldı.

Nisan 3, 2008

“Bu Belkin ürünleri [ses kaydediciler ve medya oynatıcılar]; faydalı kablolar ve switch üretimi gerçekleştiren bir firmanın temiz, zarif endüstriyel tasarımlar ve doğru ortaklıklar sayesinde büyük bir dönüşüm geçirişinin en güzel örneklerinden biridir… Doğru kaynaktan yaratıcı ilhamı almak, özel bir iş anlaşması ile büyük miktarlarda para kazanmaktan daha önemlidir; bu aksesuarların da gösterdiği gibi Belkin ikisini birden başaran ender firmalar arasında yer alıyor.”

Belkin N1 Vision Wireless Router, TIME magazinin seçtiği “Yılın En iyi 10 ‘Gadget‘ı” ürünlerinden biri olmayı başarmıştır.

Firmaya yabancı olanlar için kısaca tanıtmış oldum..Kaliteli ürün için kaliteli markaları seçimleyiniz..Ucuz alıp çok almaktansa 1 kez alıp iyisini alın.. ;)

Bir cevap yazın