Ana sayfa Haberler Bedelli Askerlik Yapanlar Bekçiliğe Başvurabilir Mi?

Bedelli Askerlik Yapanlar Bekçiliğe Başvurabilir Mi?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Mart ayında 8 Bin Bekçi alımı için ilana çıkacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından Bekçi adaylarında büyük bir heyecanın yanı sıra kafalarda soru işaretleride oluşmaya başladı. En çok sorulan sorulardan bir taneside bedelli askerlik yapanların yada yapacakların Bekçilik alımlarına başvurup başvuramayacağı konusu.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında askerlik şartı ilk kural olarak koyulmuştu. Yani askerlik hizmetini yapmamış kişiler Bekçi alımlarına başvuramamıştı. Bu sene yapılacak olan alımlarda da yine askerlik şartının olacağı tahmin ediliyor.

Bildiğiniz gibi yakın zamanda ülkemizde Bedelli Askerlikle ilgili önemli gelişmeler yaşandı. Şimdilerde bedelli askerlik yapanların ve yapacakların kafasında şu soru var; biz Bekçilik alımlarına başvurabilecek miyiz?

Bedelli Askerlik Başvurusu Yapanlar ve Bekçilik

Bu konuda aslında çok fazla kafa karışıklığına gerek yok. Bekçilik alımları için ilana çıkıldıktan sonra başvuran adaylardan evraklarını teslim etmeleri istenir. Bu esnada askerlik görevini tamamlamış olanlar ilgili evrağı temin edemeyeceklerinden evrak tesliminde başvuruları kabul edilmeyecektir.

Bedelli askerlik görevini tamamlamış olanlar için herhangi bir sorun olmayacağı açıktır. Mart ayında ilana çıkılacak muhtemelen seçimden sonra Nisan ayı itibariyle alım süreci başlayacak. Eğer o tarihe kadar askerlik görevinizi tamamlamış oluyorsanız sizin için hiçbir sorun olmayacaktır.

Bedelli askerlik için sıra bekleyen adayların yinede Bekçi alımları sürecinden kopmadan ilanı sıkı takip etmelerinizi öneririz. Zira şartlar bir değişiklik olma durumu da olabilmektedir.

Eğer gerçekten Bekçilik sınavlarına başvuru yapacaksınız şimdiden çalışsanız iyi edersiniz. 1 net, 2 net bile çok belirleyici olacaktır.

Eğer iPhone kullanıyorsanız aşağıda bulunan linke tıklayarak Bekçilik Hazırlık uygulamasını cep telefonunuza indirmenizi tavsiye ederiz. Özenle hazırlanmış dilediğiniz yerden Bekçilik yazılı sınavına ve mülakat sorularına çalışabilirsiniz. Hepinize başarılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here