Başkan Recep Altepe: Madde Bağımlığının Yanı Sıra Teknoloji Bağımlılığı da Gündemde

Türkiye Yeşilay Cemiyetinin düzenlediği konferansa katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, gençlerde madde bağımlığının yanı sıra teknoloji bağımlılığının da önemli bir husus olduğuna dikkat çekerek, konuyla ilgili belediyece çalışmalar yapıldığının altını çizdi. Bizim ülkemiz birçok ülkenin hedefindedir diyen Başkan Altepe, “Toplumumuzu geriletmek için tabir yerinde ise çürütmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kötü alışkanlıkları sadece, kumar, alkol ve madde kullanımı olarak sıralamamak lazım. Bunların yanı sıra teknoloji bağımlılığı tehlikesi de çağımızın hastalığı olmuş durumdadır. Bu noktada Yeşilay Cemiyetinin ilgili tedbirler alması için kurumsallaştırmaya çalışıyoruz, Reyhan Paşa Hamamını bu kurumumuza restore ettikten sonra kullanımlarına açtık” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ BİRİMLERİMİZ İLE GENÇLERİMİZE ANKETLER DÜZENLİYOR ONLARIN SORUNLARINA ORTAK OLMAYI HEDEFLİYORUZ


Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilgili birimlerin oluşturulduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, “Gençlerimiz ile sık sık bir araya geliyoruz, onlara çeşitli soruların yer aldığı anketleri yöneltiyor ve anket sonuçlarına göre tedbirler alıyoruz. Diğer taraftan ikili sohbetler ile onların teknoloji bağımlılığını minimize etmek için sorunlarına ortak olmaya çalışıyoruz” Dedi.

Bir cevap yazın