Başbakan Binali Yıldırım’dan WhatsApp ve Facebook Açıklaması

Dün geceden bu yana erişim sıkıntısı yaşanan WhatsApp, Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram gibi sosyal ağlara erişim sıkıntısı çekilirken, Başbakan Binali Yıldırım neden engel koyulduğuna dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

DÜN GECEDEN BU YANA WHATSAPP’TAN GÖNDERİLEN MESAJLAR GİTMİYOR
Özellikle iletişim noktasında popülerliği ile bilinen WhatsApp uygulamasında gönderilen mesajlar dün geceden bu yana gitmiyor. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım platformlarına ulaşılamıyor. Bağlantı sağlandığı anlarda ise bir yavaşlık söz konusu. Olası bir güvenlik tehdidinin yaşandığı süreçlerde bu tarz tedbirlerin alınması normaldir Başbakan Binali Yıldırım, “Normalleşmenin gerçekleştiği an bu problemler ortadan kalkacaktır. Önemli olan ülkemiz içinde ki tehditlerin bertaraf edilmesidir” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYAYA YER YER BAĞLANANLAR ÇOK CİDDİ TEPKİLER VERDİ
Sosyal medyaya yer yer bağlananlar çok ciddi tepkiler verirken, iletişim problemlerinin yaşanmasının en kısa sürede çözülmesini istediler. Kişilerin ulaşım ve paylaşım hakkının sınırlandırılmasının doğru olmadığı düşünen kullanıcılar, hükümetin yer yer bu engelleri koymasının yersiz olduğunun altını çizdiler.

Bir cevap yazın