Ana sayfa Rehber Avea Yedek Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme

Avea Yedek Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme

Hepimiz cep telefonu kullanıyoruz ve bu telefonların başına sürekli bir şeyler geliyor. Format atmak zorunda kalıyoruz, garantiye yolluyoruz yada durduk yerde bir şekilde rehberimiz siliniyor. Yada başınıza hiçbir şey gelmedi ama ileri görüşlü bir insansınız ve rehberinideki numaraları yedeklemek istiyorsunuz. Bu yazımızda eski adıyla Avea yeni adıyla Türk Telekom operatörünü kullanan akıllı telefon kullanıcıları için rehberde bulunan telefon numaraları nasıl yedeklenir ve nasıl geri yüklenir buna bakacağız.

Android ve İOS kullanıcıları için geçerli olan Türk Telekom Bulut uygulaması ile bu işlem çok kolay olacak. İster iPhone kullanıcısı olun istersenizde Android öncelikle aşağıdaki ilgili linklerden Türk Telekom Bulut uygulamasını cep telefonumuza indiriyoruz.

Uygulamamızı indirdik. Ardından giriş yapıyoruz. Buradan sizden bir telefon numarası ve şifre isteniyor. Şifrenizi *952# tuşlayarak öğrenebilirsiniz.

Şifremizle giriş yaptıktan sonra alt bölümden “Rehber” kısmına geliyoruz. Sağ üst tarafta “Yedekle” butonuna dokunuyoruz.

Bizden yedeklemek istediğimiz rehber için bir isim vermemizi istiyor. Bir şeyler sallayıp “Tamam” diyoruz. Birkaç saniye içerisinde işlem tamamlanmış oluyor.

Artık uygulama içerisinde telefon rehberimiz yani numaralarımız kayıtlı halde. İstediğimiz zaman uygulama içerisindeki yedek rehberimize tıklayarak “Geri Yükle” deyip eski nuramalarımızı telefonumuza yükleyebiliriz.

Gördüğünüz gibi avea rehberimizi yedeklemek son derece kolay. Eğer aynı işlemi farklı bir uygulama ile yapmak isterseniz altta bulunan yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca rehber yedekleme, kurtarma ve geri yükleme işlemleri ile ilgili ayrıntılı bir rehber video yakında sayfanın en üstünde olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here