Asus Memo Pad 7 Tablet

Yukarıda bahsettiğim gibi bu cihazı alma sebeplerinden bir tanesi fiyatının diğer makul çin tabletlerine göre bir miktar yüksek olsa da yanında bulunan asus kalitesi ve servis güvenliği sayesinde cihazın uzun ömürlü kullanılacağının garantisidir aynı zamanda cihaz 4 çekirdek işlemcisi tüm zorlu uygulamaların sesinden geliyor aynı zamanda piyasadaki diğer telefondaki cihazlarla diğer seriler farklı olan gps alıcısı olması teknik servisinin kaliteli olması, piyasada bulunan çeşitli kılıfları uyum sağlaması ve kendi çıkarmış olduğu Asus rt 104  Asus sleeve 7 deri kılıf uyumlu ve şık bir görüntüye sahiptir.

asus memo pad 7

Cihazın aynı zamanda oyunlardaki tepkimesi falan gayet yerinde benchmark larda almış olduğu puanlı değerleri günümüz cihazlarına göre üst düzeylerdeaynı zamanda cihazın 64 GB a kadar hafızasının artırılması sayesinde büyük bir a arşiv arşivi  yanımıza taşıma imkanı sağlanmış oluyor, oluyoruz.

Bu cihazi neden almam?

Açıkçası cihazın pek olumsuz bir yanı gözüme gözükmüyor ama ben gibi nostalji  sevenler için bir eksiklik olarak radyosunun olmaması ama internet olan bir yere girdiğimizde online radyo dinlemek keyifli birşey olduğunu düşünüyorum.

Diğer çin tabletlerinde ne OLUP piyasada kalburüstü marka etiketine sahip olan diğer cihazlara göre OTEGE  girişinin olmaması bizi  flash bellek ve mouse klavye bağlanmaması sorununu ortaya çıkarıyor. Lakin yurtdışında satılan özel güç kablosu güç kaynaklı OTEGE  sayesinde bunu yapabiliyoruz. Bu cihazın  bir diğer eksi yanı da diğer telefonlarda bulunan  foto sensörü olmaması sebebiyle ekran ışığını otomatik ayarlı ayarlayamıyor ; bu da bizi konforumuzdan  ödünç ürün vermemize neden oluyor.

Cihazın Cx modelinin kamaresı vasat düzeyde.. koymak için koymuşlar.. ama acil durumlar için iş görür..Ön kamerası da görüntülü görüşmeler için yeterli düzeyde..

Aynı zamanda cihazın bünyesinde bulunan dahili 8 GB hafızasından  kalan 4 GB ‘lık  alana mahkum oluyoruz.

lakin cihaz firmanın 4. kez  üst üste yapmış olduğu güncellemeler sayesinde uygulamaların Micro SD karta taşıma özelliğinin geldiğinden hafızanın az oluşu dezavantajını daha makul bir düzeye getiriyor.

 

DÜZELTME ; Cihazda OTG olmadığı konusunda düzeltme yapıyorum ; Cihaz Kablosuz klavye Mouse ve Joypad Destekliyor.Ayrıca Dışarıdan FLASH BELLEK bağlanabiliniyor. Belirtmek İstedim..

Cihaz hakkında değişik fikirlerimi sundum umarım beğenmişsinizdir.

Bir cevap yazın