Arkadaşlarınız Sizi Telefona Nasıl Kaydetmiş? (GetContact)

Son günlerde Instagram story yani hikaye kısmını takip ettiyseniz mutlaka rastlamışsınızdır. İnsanlarda arkadaşlarının rehbere onları nasıl kaydettiğini paylaştığı bir ergen faaliyeti başladı. Aslında her ne kadar eleştirsekte bazı insalar arkadaşlarını çok tuhaf isimlerle rehberlerine kaydetmiş. Bu da işin eğlenceli kısmı birazda.

Ancak birçok insan bu hikayeleri paylaşsa da birçok insanda bu işlemin hangi uygulama ile yapıldığını bilmiyor. Yani insanlar telefon rehberine beni hangi isimle kaydetmiş bende görmek istiyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre. Bugünlerde bize en çok sorulan sorulardan biride rehbere kaydedilen isimleri gösteren bu uygulamanın adı ne?

Bu uygulamanın adı GetContact. Uygulama marketlerinden (App StoreGoogle Play Market) rahatlıkla indirebiliyorsunuz. Uygulama Facebook alt yapısını kullanıyor. Muhtemelen Facebook’a telefon numaraları ile kaydolmuş insanların verilerini çekerek rehberlerine ulaşıyor. Ya arkadaş bu Facebook ne tehlikeli işmiş. Her neyse.

Uygulamayı yükledikten sonra tarafınıza bir sms kodu geliyor. Gelen kodu GetContact uygulaması içerisine yazıyorsunuz ve doğrulama işlemi tamamlanıyor.

Uygulama rehberinize ulaşma iznini de bu esnada sizden istiyor ancak bu tamamen size kalmış. Yani rehbere ulaşım iznini vermeden de uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulama telefonunuza yüklendikten sonra arama kısmına telefon numaranızı yazıyorsunuz ve ara butonuna tıklıyorsunuz. Genellikle “30 sonuç bulundu” şekliden bir ibare beliriyor. Buraya tıklıyoruz ve insanlar sizi telefonlarına hangi isimle kaydetmiş görebiliyorsunuz.

Artık ekran görüntüsü alıp Instagram hikayenizde paylaşabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın