Arızalı Usb Bellek Veya Hafıza Kartındaki Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Fotoğraflarımızı, bilgilerimizi ya da diğer içeriklerimizi saklamış olduğumuz hafıza kartı ya da usb’nin bozulduğu zamanlar olabilir. Arızalı usb bellek veya hafıza kartındaki dosyalar nasıl kurtarılır?

Tekrar Denetleyin

Usb ya da hafıza kartınızı başka bilgisayarlarda yeniden kontrol edin. Belki de sorun bağlantı noktasında olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa daha sonraki maddeleri uygulayın.

Sürücü Harfi Değişimi

Belki de durum sanıldığı gibi olmayıp, Windows’un cihazınıza bir sürücü harfi verememesinden dolayı hata veriyor olabilir. Bunun için de ilk olarak arama kısmına çalıştır yazın ve çıkan bölüme diskmgmt.msc yazıp Enter tuşuna tıklayın. Daha sonra ekrana gelen pencerede USB sürücünüzü bulun ve sağ tık yaparak sürücü harfi ve yolu değiştir butonuna basın. Gelen ekranda değiştir’e bastıktan sonra açılır listeden kullanılmayan bir sürücü harfi seçin ve yine gelen bütün pencerelerde tamam butonuna bastığınızdan emin olun. Bu aşamalardan sonra USB bellek, seçmiş olduğunuz harfi sürece dâhil edecektir.

Disk Kontrolü

Bilgisayarım’a girdikten sonra sürücünüzü bulun ve sağ tıklayın. Daha sonra da Özellikler’e girin. Gelen ekranda Araçlar > Denetle aşamalarından sonra Sürücüyü Onar’a basın. Bu seçenek ile sürücüdeki dosya sistemi hatalarını denetleyebilir ve eğer varsa problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Sürücüleri Tekrar Yükleme

Sürücülerinizin çalışır halde olduğundan ve herhangi bir problemin olmadığından emin olmak için sürücüleri silip tekrardan yüklemek belki de problemi ortadan kaldıracaktır. Bunun için de aygıt yöneticisi > disk sürücüleri tıklayıp menüyü genişletin. Düzeltilmek istenilen sürücüye sağ tıklayıp cihazı kalır butonuna basın. İşlem bittiğinde diski çıkarın ve cihazını yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başlatıldığında USB ya da hafıza kartınızı yeniden bağladığınızda otomatik bir şekilde sürücüler yüklenecektir.

Bir cevap yazın