Araç Teybine Akıllı Telefon Bağlanması

Merhaba arkadaşlar elimizde eski bir aracımız var. (Renault Megane,Fiat Marea,Volkswagen Polo Honda Civic.. kasetçalarlı herhangi bir araç..) Eee malum, eski aracımızın bir kasetçaları mevcut o zamanın teknolojisinde o vardı. Aracımızın orjinalliği bozulmasın diye aracımıza Araç teybi almadık , almak istemedik.. bu yüzdendir ki yeni arayışlara girdik

Neler yapabilirim diye ?

İşte size tanıtacağım bu ürün (araç kaset adaptörü ) ile istediğiniz bütün cihazları ,akıllı telefonları tablet pcleri  (3.5mm Stereo kulaklık çıkışı sayesinde )rahat rahat bağlayabilirsiniz aracın 4 hoperloründen  Dijital ses kalitesini kaybetmeden kaliteli bir şekilde dinleyeceksiniz. Araç Teybine Akıllı Telefon Bağlaması zor değildir.. basit birkaç tiyo ile sizde kaliteli ses dinleyebilirsiniz..

110271238-1-monster_icarplay_mobile_arac_kaset_adaptoru

Çalışma mantığı şu şekilde.. ;

  • Kasetin bünyesinde bulunan 3.5 Stereo giriş jack ı sayesinde İstediğimiz akıllı telefona bağlıyoruz.
  • Ardından Kaseti aracımızın kaset yuvasına yerleştiriyoruz.
  • Ardından bağladığımınız cihazın sesini orta düzey (20/10 veyahut 30/15-18) değerlere ayarlıyoruz gerektiği durumlarda sesini biraz daha arttırabiliyoruz.Burada önemli olan senin çok açmamak(Uğultu ve gürültü oluşmamamsı için) yada sesini çok kısmamak(Tısss Distorsiyon sesini duymamak için )
  • Eq ayarını ( cihazın) Normal /Kapalı şeklinde yaparsanız daha iyi olacaktır. Çünkü cihazdaki boğuk basslı ses araç hoperlorü tarafından zor anlaşılabilir hale sokabilir.
  • Ardından aracın sesini Akıllı cihaz yada mp3 çalardaki gibi aynı oranda açarak temiz sesi yakalıyoruz.
  • Kullanacağımız cihazı araç şarjına bağlayarak ileri vakitlerde pilsiz kalmamak da gerekiyor.. Malum müzik yada video dinlerken cihazın pili tükenebiliyor..

Bu cihazın diğer adı Araç Kaset adaptör‘üdür.Birçok  araç istasyon noktalarında ses sistemi satan modifiye dükkanlarında en garantisi internet firmalarında satılmaktadır. Marka olarak hemen hemen bütün markalar aynı olmakla birlikte HAMA markasını öneririm.

Piyasa fiyatı 10 ila 20 lira arasında değişiyor… Tabiki bu yöntem biraz maliyetsiz bir yöntem..

Aracı satabilmek olasılığı yakın olup masraf yapmak istemeyenler için.. Bu yöntem FM TRANSMİTTER özelliğine oranla daha verimli ve kalitelidir.Çünkü FM Transmitter büyük şehirlerde frekansların çakışmasından ötürü cızırtılara sebep olacaktır.

Bir cevap yazın