Ana sayfa Rehber Araç Kayıt Cihazı Ne İşe Yarar?

Araç Kayıt Cihazı Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz gibi ülkemizin en dengesiz ve sorunlu olgularının başında trafik konusu geliyor. Trafiğe çıkan insanlarımız ister sürücü ister yaya olsun her an patlamaya hazır bir bomba gibi ortalıkta dolanıyorlar. Özellikle ehliyetini kasaptan almış diye tabir ettiğimiz trafik canavarları ise cabası. Hele ki İstanbul, Ankara gibi trafiğin olmazsa olmaz bir yaşam stili olduğu büyük şehirlerimizi ise hiç konuşmaya gerek yok. İşte böyle durumlar için üretilmiş bir takım ürünler var ve bunların başında dvr kayıt cihazları gelmekte. Şimdi bu cihazlara biraz daha yakından bakalım.

Niçin Dvr Araç Kayıt Cihazı Kullanmalıyım?

Bu tarz ürünlerin birçok faydası mevcut ancak akla gelenleri saymak sanırım en mantıklısı.

1-) Öncelikle araç kontağını çevirdiğiniz anda kayıt etmeye başlar.
2-) Kayıt kapasitesi kadar günü otomatik olarak kaydeder, genellikle 60 günlük kayıtlar tutabilirsiniz.
3-) Eğer çok gezen biri iseniz gezdiğiniz yerlerin görüntülerini anı olarak saklayabilir yada mükemmel bir klip haline getirebilirsiniz.
4-) Maddi hasarlı yada ölüm ve yaralama gibi kazalar sonucunda oluşan adli durumlar için elinizde bir delil olmuş olur. Sanırım en önemli faydası bu konu.

Genellikle Avrupa ülkelerinde hemen hemen her ülkede bulunmasına rağmen bizde kamuya ait araçlarda bile mevcut olmaması gerçekten şaşırtıcıdır. Ancak kendi aracımız için cüzi miktarda bir fiyata güzel bir kayıt cihazı edinilerek, trafikte daha rahat seyir etmek mümkün gibi gözüküyor. Ne dersiniz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here