Ana sayfa Rehber Apple Ürünleri En Ucuza Nasıl Alınır? iPhone Macbook

Apple Ürünleri En Ucuza Nasıl Alınır? iPhone Macbook

Apple dünya’da telefonlarının ve bilgisayarlarının pahalı olması konusunda büyük bir üne sahip. Her ne kadar ürünlerinin hepsi üst düzey teknoloji barındırıyor olsada nadirende olsa bazı ürünlerinin gereksiz pahalı olduğu söylenebilir. Ancak herhangi bir teknolojik ürün satın alırken azda olsa fiyat avantajı kullanarak tasarruf etmek istiyorsanız Apple ürünleri için bile bu mümkün.

Bir macbook yada iPhone satın alırken fiyatı hiçbir zaman ucuz olmaz. Buna rağmen Apple ürünleri her zaman yüksek talep görür. Ancak ucuza macbook yada iPhone sahibi olmanında yolları mevcuttur. Hazırsanız şimdi bu yollara bir göz atalım.

Refurbished Ürünler Çok Daha Ucuz

Refurbished ürünler bildiğiniz gibi daha önce satın alınmış ancak kısa süre içerisinde iade edilmiş yada herhangi bir sorunu sebebiyle değiştirilmiş ürünler manasına gelir. Apple’ın geniş bir Refurbished ürün ağı vardır. Ülkemizde refurbished ürünler tüketiciler tarafından çok bilinmez ve tavsiye edilmez. Bu konumda ki ürünler kesinlikle firma tarafından hassas bir şekilde elden geçirilir ve sıfırlanır. Refurbished ürünleri orjinal bir üründen ayırt etmekte imkansız gibidir. Çünkü orjinal ürünlerden hiçbir farkı yoktur. Aynı şekilde bu ürünlere Apple 1 yıl garanti vermektedir. Garanti süresini AppleCare üzerinden uzatabilirsiniz.

Refurbished yani yenilenmiş ürünlerin en büyük dezavantajı ürün yelpazesinin kısıtlı olmasıdır. Yani Apple’ın refurbished sayfasından istediğiniz her ürünü bulamayabilirsiniz. Ürün yelpazesi dönemlik olarak değişebiliyor. Aradığınız ürünü bulabildiğiniz taktirde hiç düşünmeden alabilirsiniz. Çünkü kendim bizzat refurbished bir Macbook satın aldım ve kesinlikle tavsiye ederim. Apple’ın Refurbished sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Refurbished cihazlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi burada anlatmıştık.

İkinci El Macbook yada İkinci El iPhone her zaman avantajlıdır

Apple ürünleri ikinci elde bile kolay kolay değerini yitirmez. Windows bir bilgisayarı çerez parasına ikinci el piyasasında bulmak mümkündür ancak Macbook’u asla o fiyatlardan satın alamazsınız. Kullanılmış bir Apple ürünü her zaman çok büyük fiyat avantajı sağlamaz. Ancak sağında solunda çizikler olan bir iPhone sizin için sorun değilse yüklü miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Türkiye’de ikinci el piyasası sahibinden.com üzerinden yürüyor. İkinci el cihaz alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Sahibinden sitesi üzerinde “get” yöntemiyle satış yapmak her zaman daha mantıklıdır. Çünkü satın aldığınız cihazı beğenmezseniz iade şansına sahip olursunuz ayrıca taksitlendirme imkanıda olabiliyor. Bunun yanında ikinci el bir MacBook Air satın alacaksanız pil devir sayısı size cihazın performansını öğrenme konusunda çok yardımcı olacaktır.

İkinci el bir cihaz almanın en büyük dezavantajlarından biri ise çoğunlukla satılan ürünlerin garanti sürelerinin dolmuş olmasıdır. Bu durumda içerisinde birçok riski barındırmaktadır.

En ucuz iPhone Hangi Ülkede Öğrenin

Apple ürünlerinin fiyatları dünya üzerinde her ülkede farklılık göstermektedir. Çünkü yerel döviz kurları ve bölgesel riskler bu fiyatları sürekli değiştirmektedir. AppleCompass sitesi üzerinden aradığınız Apple ürünün hangi ülkede hangi fiyattan satıldığını öğrenebilirsiniz. Böylece en ucuz iPhone’nun hangi ülkede satıldığını öğrenebilirsiniz.

Ancak farklı bir ülkeden özellikle Mac bilgisayar satın alırken klavye farklılığını mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Seyahat ettiğiniz ülkelerden uygun fiyata Apple ürünlerini satın alarak fiyat anlamında büyük kar edebilirsiniz.

Apple Öğrenci İndirimlerinden Faydalanın

Apple, üniversite öğrencileri, öğretim üyeleri ve öğretmenler için Mac’lerde ve iPad’lerde eğitim indirimi sunmaktadır. Bu indirimler çok büyük indirimler değildir ancak 50 dolar ile 100 dolar arasında bir indirim sağlanması mümkündür. Ancak bu indirimlerden yararlanmak için öğrenci olduğunuzu yada eğitim sektöründe çalıştığınızı Apple’a kanıtlamanız gerekiyor. Eğer eğitimin içerisinde değilseniz arkadaşınız yada komşunuz üzerinden taklit yaparakta eğitim indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Hep birlikte Elma logolu ürünleri nasıl indirimli fiyatlarla sahip olabileceğinizi gözden geçirdik. Yararlı olması umuduyla, hoşçakalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here