Apple Satışları Zirvede, Samsung Özür Dilemeler İle Meşgul

Ürettikleri teknolojiler ile enstitünün iki ciddi rakibi olan Samsung ve Apple, 2016 yılı nasıl kapatacak? Apple satışlarını zirveye çıkarırken, Samsung cephesinde ise bugün bir kez daha özür dileme töreni vardı. İşte Note 7 için Fransa’da özür dileyen Samsung ve iPhone 7 ile satış rakamlarını alt üst eden Apple. Detaylar haberimizde.

MÜŞTERİLERİNE ÖZEL, ÖZÜR MEKTUPLARI GÖNDERİYORLAR
Samsung batarya sorunu yaşadığı ve ciddi tehditler oluşturan Galaxy Note 7 modeli için geniş platformlarda müşterilerinden özür dilemeye devam ederken, aynı zamanda yine müşterilerine özür mektupları gönderiyor. Bazı müşteriler Güney Kore firmasının bu hatasının firmanın isim değerine çok ciddi zararlar verdiği yönünde görüş bildirse de bazı müşteriler ise durumlu daha ılımlı bir şekilde karşılıyor.

APPLE SAMSUNG’UN YAŞADIĞI KRİZİ BÜYÜK BİR FIRSATA ÇEVİRDİ
Diğer taraftan iPhone ailesinin yeni üyesi iPhone 7’yi kullanıcıları ile buluşturan Apple, rakibi Samsung’un yaşadığı bu büyük krizi fırsata çeviriyor. Geçmiş dönemlerde olan olağanüstü satışlarını katlayarak devam ettiren Apple, iPad’ler ve Apple TV’ler ile de arada ki farkı ciddi bir şekilde açmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın