Ana sayfa Android Android’de Varsayılan Uygulamaları Nasıl Değiştirebilirim?

Android’de Varsayılan Uygulamaları Nasıl Değiştirebilirim?

Android kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de android cihazlarında varsayılan uygulamaların nasıl değiştirilebileceği konusudur. Bazen farkında olmadan değiştirilen bir video oynatıcı uygulaması hayatı size zindan edebilir. Aslında varsayılan bir uygulamayı değiştirmek gayet basittier. Dilerseniz bu konu hakkında bilgiler sunmaya başlayalım.

Android Cihazlarında Varsayılan Uygulamaların Değiştirilebilmesi İçin Şunlar Yapılmalıdır;

  • İlk olarak cihazınızda bulunan “ayarlar” kısmını açın.
  • Sonrasında “uygulamalar” bölümüne geçerek değiştirmek istediğiniz menüden seçiminizi yaparak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Varsayılan uygulamaları temizlemek için “varsayılanları temizle” sekmesini seçiniz.
  • Varsayılan uygulamaları değiştirmek için google play sisteminden “default app manager” uygulamasını indirin ve açın buradan varsayılanları değiştirebilirsiniz.
  • Sonrasında “Set Defaults” ekranını açın ve burada göreve atabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır.
  • Görev için varsayılan olmasını istediğiniz aracı seçerek devamlı olarak açılan seçim penceresini devre dışı bırakabilirsiniz.

Görüldüğü üzere android cihazlarında varsayılan uygulamaların değişimi oldukça basittir. Ancak bu uygulamaların uygulanması konusunda cihazınızın zarar görmemesi açısından konu hakkında bilgisi bulunan başka bir kullanıcıdan destek almanızda fayda bulunmaktadır. Sizler de android cihazınızda bulunan varsayılan uygulamaları sorunsuz bir biçimde değiştirmek isterseniz yukarıdaki birkaç adımlık basit uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte android cihazınızın varsayılan uygulamalarını değiştirirken bu harika uygulamaları eksiksiz olarak hayata geçirmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here