Android

Android Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonların toplum hayatına hızlıca ve çok yaygın olarak girmesiyle birlikte, kullanıcıların tercihlerine göre uygulamalar ve kolaylıklar devamlı olarak gelişme gösteriyor. Giderek detaylandırılan, güçlendirilen ve maksimum verim alınabilmesi için geliştirilen uygulamalar, akıllı telefon kullanıcılarına giden bildirimler sayesinde haberdar ediliyor.

Fakat, gün içinde yoğun çalışma temposu halindeyken, Android uygulama bildirimleri, kullanıcıları demotive ederek dikkatlerinin dağılmasına da sebep olabiliyor. Bu problemin çözümü, yine akıllı telefon uygulaması olan Android sisteminin verdiği özellikle, gelen bildirimlerin bir daha gelmemesi için kullanıcılara müdahale avantajı veriliyor.

Android Uygulama Bildirimleri Kapatmanın Adımları

Andoid işletim sistemine sahip olan tüm akıllı cihazlarda, ana menü hemen hemen aynıdır. Android sürümlerinden kaynaklı değişkenlik gösterebilir ama bu tür sorunların çözümü için gerekli olan işlem adımları sabittir. Android bildirimleri kapatılabilmesi için, öncelikle Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunun ana menüsünden ‘Ayarlar’ menüsüne girilir. Ayarlar menüsü, yine Android’in sürümüne bağlı olarak değişiklik gösterir, ama değişmeyen ve her sürümde aktif olarak kullanılan özellikler bulunur.

Ayarlar menüsünün içine girilerek, ‘Uygulamalar’ bölümüne girilir. Uygulamalar bölümünde, cihazın içinde bulunan tüm programlar görülebilir. Kullanıcıyı rahatsız eden uygulamaya gelinir ve o uygulamaya tıklanır. Ekrana gelen menüde, “Bildirimleri Kaldır” olarak görülen bir buton olur. Mavi tikle işaretlenmiş olan bu butonun üzerine tekrar tıklanarak, mavi tik kaldırılır ve o uygulamadan artık bildirim gelmez. Bildirim gönderen her uygulama için bu adımlar tek tek yapılabilir.

Tüm Bildirimleri Kapatmak

Tüm uygulamaları kapsayan, gelen tüm bildirimleri kapatmak için, engelleme menüsünden akıllı cihazda bulunan tüm uygulamaların bildirimleri kapatılabilir. Fakat böyle bir tercih, cihazla ilgili gelişmeleri kullanıcı takip edemez. Cihaza ait bazı programların kullanılmasını engelleme riski taşır. Sık sık bildirim veren uygulamaların içine girilerek bildirim alma özelliği kapatılması, doğru tercih olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top