Android Telefonumun Hızlanması İçin Neler Yapmalıyım?

Teknolojini hızlı gelişmesi sayesinde akıllı telefonların satışı da son derece hızlı bir şekilde satıma sunulmaktadır. Fakat çok fazla kullanıldığından dolayı Android’in hızlı bir şekilde şarj harcadığına şahit olmaktayız. Hem hızlı bir şekilde şarj harcıyor hem de istenmeyen donmalara sebep olarak yavaşlamalar meydana geliyor. Bu yüzden internette gezerken bu yavaşlamalar yüzünden işlerimizi tam olarak yapamıyoruz.

Bunu hızlandırmak ve daha pratik bir şekilde kullanmak istiyoruz fakat çıkan yavaşlamalar buna engel oluyor. Bunun için acaba Android telefonumun hızlanması için neler yapmalıyım sorularına kapılıyoruz. Bunun en güzel cevabı kullanma şeklimizdir. Nasıl mı? Birden fazla uygulama indirmek yaptığımız en büyük hatalardan birisidir. Ne kadar fazla uygulama o kadar fazla yavaşlama demektir.

Android Telefonun Hızlanması için;

1-) Gereksiz resim ve videoları silmek,
2-) Uygulama indirirken bunu hesaplı bir şekilde yapmak,
3-) Yazılımına güvenmediğiniz kaynaktan program indirmemek,
4-) RAM kısmını tıka basa dosyalar ile doldurmamak gerekir. Eğer bunları uygularsanız olası yavaşlamalar ile karşılaşmayacaksınız. Android telefonların hızlanması için bu kurallara uymanız gerekir.

Bir cevap yazın