Android Telefonların Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır?

Gün ışığından fazla yararlanmak maksadıyla uygulanmakta olan kış saati uygulaması artık Türkiye’de olmayacak. Sürekli yaz saati uygulamasında kalınacak. 20 Ekim 2016 tarihinden itibaren saatler geri alınmayacak. Bu yasanın çıkmasının ardından Android cihazlarda saat ayarlarının yapılması gerekmektedir.

45 derece doğu boylamını kullanan Türkiye artık bu boylam itibariye yaz saati uygulamasında kalacak. Android telefonlara sahip olan kullanıcıların ilk başta Ayarlar- Tarih ve saat yolunu izlemesi gerekmektedir. Saat ekranlarının yapıldığı alana ulaşılmasını gerekmektedir.

Buraya ulaşıldıktan sonra otomatik saat dilimini devre dışı bırakılması gerekmektedir. Bu ayarın yapılmasından sonra otomatik saat dilimine göre ayarlanan saatlerde bir sıkıntı yaşanmayacaktır. İlerleyen zamanlarda bu ayarı aktifleştirmeniz durumunda kış saati uygulamasına geçecek olan telefonunuzun saati yanlış gösterebilmektedir. 45 derece doğu boylamında kalacak olan ülkemizin saat dilimi olarak yaz saatine göre saatler baz alınacak. Otomatik güncelleme yapan tabletler, telefonlar ve bilgisayarlar için bu yollar izlenip saatlerinizi doğru bir şekilde kurabilirsiniz. Kafa karışıklıklarına neden olan saatlerden kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın