Ana sayfa Android Android Telefonlar İçin Sistemi Hızlandıracak Yöntemler Nelerdir?

Android Telefonlar İçin Sistemi Hızlandıracak Yöntemler Nelerdir?

Artık herkese ait bir cep telefonu var ve bu telefonların çoğunluğu da Android işletim sistemini kullanan, akıllı cep telefonlarıdır. Bazen bu sistemi kullanan kişilerin, zaman ilerledikçe telefonunun kullanılamaz şekilde ağırlaştığından yakındığını işitiriz. Android telefonlar için bu yavaşlama hali; kullanımda bazı sorunlar çıkardığından, bazı hızlandırma yollarına başvurulur.

Android Telefonlar Sistemi Neden Yavaşlar?

Android işletim sistemi sahibi bir telefona yüklenen uygulamalar; çoğu zaman işe yaradığı gibi, bazen de gereksiz bir şekilde yüklenir. Kullanıcının işine yaramayan uygulamaları, gereksiz yere telefonda tutmak doğru olmaz. Uygulamalar kapalı durumda olsa bile, arka planda çalışma haline devam ederler.

Bu çalışma hali; telefonun hem şarjının azalmasına, hem de ağırlaşmasına sebep olur. Kullanıcının işine yaramayan ya da yeni olduğu için ilgi çeken uygulamaları, telefona yüklemek gereksizdir. Her çıkan uygulamayı telefona indirmek, telefonu yorar ve kullanılamaz hale getirir.

Android Sistemde Hızlandırıcı Adımlar

Eğer telefonlardaki kullanılmayan ya da gereksiz olan uygulamalar silindiği halde; aynı ağırlık problemi devam ediyorsa, büyük olasılık ile telefona yüklenen programlar sistemi zorlamaya başlıyor demektir. Çünkü gelişen uygulamalar, sistemsel özelliklere uymama olasılığına sahiptir. Bunun için, yardımcı programlar kullanılarak, bazı tedbirler alınması doğru olur. Android Asistant programı; uygulamalardan çıkıldığı zaman, arka planda gizli olarak çalışan uygulamaları da kapamaya yardımcı olur. Böylece daha fazla kullanım alanı açılır ve telefon ağırlaşması önlenmiş olur.

Telefonlarda kullanılan ‘Antivirüs’ yöntemi; cep telefonuna gelen virüsleri önlerken, çeşitli reklamlarla sisteme giren yazılımlara karşı da önleyici bir işlem olur. Fakat; antivirüs yöntemi de, telefon sistemini çok fazla kullanır ve arka planda sürekli çalışır. Antivirüs yönteminin sürekli çalışması, telefonu yavaşlatır. Kullanıcılar; bu konuda virüsle karşılaşmayacakları ortamları ziyaret ederek, telefondaki ağırlaşma sorununa çözüm bulurlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here