Ana sayfa Android Android Otomatik Senkronizasyon Nedir? Nasıl Kullanılır?

Android Otomatik Senkronizasyon Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bildiğimiz gibi Android senkronizasyon özelliği, birçok kişi için kurtarıcı görevi görüyor ancak bu özellik ile alakalı bilgi sahibi olmayanlar var. Android işletim sistemine sahip cihazları kullanırken Google Play Store hesabı gibi hizmetleri kullanabilmek için GMAİL hesabına ihtiyacınız var. GMAİL hesabınız ile birlikte sizlere Google’ın birçok hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor ve telefonunuz ile çalışır hale otomatik geliyor.

Senkronizasyon ise herhangi bir aksiliğe karşı telefonunuzda ki tüm verilerinizi maksimum özveri ile koruyarak Google sunucularına yedekleyen bir özellik olarak da dikkat çekiyor.

Android Otomatik Senkronizasyon Nedir?

Cihazınızda ki bütün verilerinizi kendinize ait açmış olduğunuz GMAİL hesabına otomatik olarak yedekleyen ve sonrasında format atsanız dahi sorunsuz bir şekilde yeniden görebilmenizi sağlayan son derece pratik ve bir o kadar da kurtarıcı özelliğe sahip bir uygulamadır. Google sunucuları, tüm verilerinizi güven içerisinde muhafaza etmektedir.

Android Otomatik Senkronizasyon Nasıl Kullanılır?

Bunun için cihazınızı aktif hale getirdikten sonra GMAİL hesabı oluşturmanız gerekiyor. Sırası ile aşamaları anlatacak olursak;

  1. Telefonunuzu açın.
  2. Google Play Store uygulamasını açın. Sizden GMAİL hesabı oluşturmanızı ya da giriş yapmanızı isteyecektir.
  3. Hesabınız var ise giriş yapın, yok ise oluşturun. Bu şekilde cihazınız kendisini o mail hesabına anlık olarak bağlayacaktır.
  4. Sonrasında telefonunuzun AYARLAR kısmına giriş yapın.
  5. KİŞİSEL sekmesine tıklayın.
  6. HESAPLAR sekmesine giriş yapın ve ekrana gelecek olacak alt alta 3 nokta sekmesine tıklayın.
  7. Verileri Otomatik Senkronize Et sekmesine tik atın ve işte bu kadar.

Arama Tags – Etiketler

Android senkronizasyon kapatma, android sistem senkronizasyonu devre dışı ne demek, telefonda senkronize etmek ne demek, senkronizasyon kapatma, samsung senkronizasyon açma.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here