Ana Sayfa Rehber Android En Çok Şarj Harcayan Uygulamalar

Android En Çok Şarj Harcayan Uygulamalar

Paylaş

Akıllı telefonlar artık hayatımızın her alanında yer almaktadır. Eskisi gibi artık bu telefonları kullanmak bir lüks değil tam tersi bir ihtiyaçtır. Ancak her kolaylık kendi içinde bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Android işletim sistemli telefonların özellikleri arttıkça batarya ömürleri azalmaktadır. Şu an için bu duruma çözüm bulunabilmiş de değildir maalesef. Küçük bir alana sıkışmış bir batarya en yüksek seviyede amper de olsa dolu dolu kullanımda günü çıkaramamaktadır.

android şarj düşmanı uygulamalar

En Çok Şarj Götüren Uygulama Hangisi?

En çok şarj tüketen akıllı telefon uygulamaları ise genellikle günlük olarak en sık kullanılan, güncellemesi çok olan ve arka planda da çalışmasını sürdüren uygulamalardır. İlk sırada facebook gelmektedir. Facebook’ta fotoğraf görüntüledikçe ve video izledikçe hem internet kotası hızla tükenmekte hem de şarj hızla düşmektedir.

İkinci sırada whatsapp isimli uygulama gelmektedir. Sık kullanılması ve sürekli bir internet bağlantısına muhtaç olması bu uygulamayı şarj tüketen uygulamalardan biri haline getirmektedir.

Arka planda hava durumu gösteren uygulamalar da sürekli güncellenmesi ve arka planda çalışması nedeniyle şarjın tükenmesine yol açmaktadır.

Harita – navigasyon uygulamaları da, şarj tüketimini hızlandırmaktadır. Program açıldığı anda büyük bir veri yüklemesi gerektiğinden ve interneti kullanan bir uygulama olduğundan şarjı tüketmektedir.

Telefonlara yüklenen oyunlar ise diğer yukarıdaki uygulamalar aksine sürekli şarj tüketmez. Sadece açıkken ve oynama esnasında oyunun online olup olmamasına göre şarj tüketir. Online oyunlar sürekli bir internet bağlantısı gerektirdiğinden haliyle şarjı daha çabuk tüketmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here