Android Cihazlarda Dns Adresi Değiştirme

Bildiğiniz gibi internet servis sağlayıcıları kullanıcılarının internet bağlantılarını filtrelemek istediklerinde başvurdukları en basit yöntem dns sunucuları olmaktadır. Dolayısıyla hazır halde gelen dns ayarlarınızla cep telefonlarınızdan yada Android tabanlı mobil cihazlarınızdan istediğiniz her web sitesine yada web uygulamasına erişemeyebilirsiniz. İşte böyle durumlarda cep telefonunuzun dns adresini değiştirmeniz gerekir. Millet olarak internet erişim engellerine alışık olduğumuzdan bilgisayarımızın dns adresi nasıl değiştirilir çok iyi biliyoruz ancak söz konusu cep telefonları olduğunda henüz orada sıkıntı var. Aslında Android cihazlarda dns adresi değiştirme çok kolay. Hazırsanız başlayalım.

Android Tabanlı Mobil Cihazlarda Dns Sunucuları Nasıl Değiştirilir?

1. Android tabletlerden yada Android cep telefonunuzdan menü tuşuna dokunun.
2. Ardından Settings / Ayarlar‘a dokunun.

1
3. Wi-Fi ağları kısmında bağlanmış olduğunuz ağa 2 saniye dokunun.

2
4. Ardından Açılan menüden Modify Network Config. / Ağ Ayarlarını Değiştirin‘e gelin.

3

5. Show Advanced Options / Gelişmiş seçenekleri Göster’e dokunun.

4
6. IP Settings / IP Ayarları bölümünden Static / Statik seçili hale getirin.
7. Ekranı aşağıya doğru kaydırın. DNS 1 ve DNS 2 ye seçtiğiniz herhangi bir dns adresini girin (Google ve Norton tercih edilebilir.)

5
8. Save / Kaydet’e dokunun.

Hepsi bu kadar. Yukarıda yazılı adımları uygulayarak birkaç dakika içerisinde Android cihazınızın Dns adresini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Unutmadan hatırlatalım yasaklı sitelere ulaşmak için bu yöntemi uygulamak yerine Vpn uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın