Ana Sayfa Rehber Android Cihazlara Klavye-Mouse Bağlama

Android Cihazlara Klavye-Mouse Bağlama

Paylaş

Teknolojiyi üretmekten ziyade teknolojiyi kullanmak noktasında sınır tanımayan bir millet olduğumuzdan isteklerimiz bitmek bilmez genelde. Şu nasıl yapılır, şunu şu şekilde yapabilir miyim gibi ıvır zıvır akla hayale gelmedik soruların sonu gelmez bu ülkede. Son modalarımızdan biride akıllı telefonlarımıza klavye Mouse bağlama fantazisidir. Elbette ki mobil anlamda Android tabletlere klavye ve Mouse bağlanması kulağa mantıklı gelse de cep telefoununa bağlama olayını çok aklıma yatıramıyorum. Ama madem meraklısı var bizi de anlatmak düşer. Hazırsanız başlayalım.

usb ile telefona klavye bağlama

Android telefonlar ve Android tabletlere klavye mouse nasıl bağlanır?

Bu işlem için ihtiyacınız olan tek şey OTG kablosudur. OTG kablosu yardımıyla cihazınızı bir bilgisayarmış gibi kullanabilir usb ile bilgisayara yada laptopa bağlanabilen her donanımı tablet yada telefonunuza da bağlayabilirsiniz.

OTG Kablosunu Tanıyalım

OTG, Android cihazlara USB arabirimini kullanan harici aygıtları bağlamaya yarayan teknolojidir. OTG’nin tam olarak açılımı On-The-Go’dur. Örneğin OTG teknolojisi ile telefonunuza yada tabletinize USB bellek bağlayarak film izleyebilir hatta dosya aktarımı bile yapabilirsiniz. Harici olarak bağlayacağınız gamepad ve oyun konsollarını zaten saymaya gerek yoktur sanırım. Aslında Otg teknolojisi sayesinde Android’in serbestliğini ve sınırsızlığını daha çok anlayabiliyoruz.

otg kablosu fiyatları

OTG Kablosu Fiyatları

OTG kabloları hemen hemen bütün teknoloji marketlerde ve mahalle arasında satış yapan cep telefonu üzerine satış yapan uyduruk dükkanlarda bile mevcuttur. Bulmakta sorun yaşayan insan henüz görülmemiştir. Bu mucizevi ürünün en kalitelisi 10 lira civarı bir liste fiyatı ile alıcı bulmaktadır.

Püf Noktası

Piyasada 2-3 liradan satılan kabloları da bulmak mümkün ancak bazıları cihazlara bağlandığında cihaz tarafından tanınmaya biliyor zaten piyasanın çoğunu dandik Çin malları esir aldığından sorun yaşamak adına 10 lira verip en kalitelisini almanızı tavsiye ederim. Cihaza taktığınız anda tanıması ve görmesi lazım.

14 YORUMLAR

 1. Mucizevi ürün OTG kablosu diyor. Ne kadar bilgisiz bir insansın, yazık. Kablo dediğin şeyde sadece + ve – ler ve diğer 2 kablo bağlı. Yaptığı görev sadece giriş soketi tipini değiştirmek. Aptalca konuşarak aptalca siteler kurarak baba parası yiyerek biraz zor yaşarsın sen.

  • Whattt :D herkes vurgu yapmakta serbest mucizevi aptal yorumlar yaparsınız mesela telefon önceden mucizevi bir teknoloji idi buda ile bulunduğunda mucizevi bir şey idi hala öyle telefona normal flash belleği bağlamayı mümkün kılan bir donanım bence mucizevi hiç karışmak istemezdim ama

 2. Ulan adamı ne kadar gömmüşsünüz. Ne var yani nasıl bağlanır OTG kablosu ile demiş daha ne yapsın ki size. Türkiye’nin en çok hit alan sitelerinden birini açmış adama baba parası yiyerek zor yaşarsın demişsiniz örümcek kafalılar.

  • Destekleriniz için teşekkür ederiz. Ayrıca baba parası yemiyoruz. BirGrup gençler tarafından kurulmuş Gönüllülük esaslı yardımseverliği kabul etmiş gurubuz. Acımasızca eleştirmek de ayrı bir moda olmuş.

 3. Ben telefona aynı anda hem mouse hem de klavye bağlamak istiyorum bunun için ikili bir otg kablosu var mı bu de k6 note destekliyor mudur

 4. Ben bu yöntemi zaten buraya bakmadan öncede biliyordum ama başkalarına anlatmaya çalışıyorsunuz aptal aptal eleştiriyorlar size kolay gelsin

 5. efendim ben faremi yeni aldim bagladim telefona ama gelmior tel surumu 4.4.4 mausenin isigi actiktan 3-4 saniyede sonuyor. bunun nedeni nedir?

  • KABLOSUZ mouse kullanmanızda kesinlikle fayda var zira Usb den çıkan elektiriğin ( otg’den ) gerekli gücü çekememektedir. Kablosuz kullanınız. Sürümle ilgili bir durum değil..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here