Rehber

Android Cihazlara Klavye-Mouse Bağlama

Teknolojiyi üretmekten ziyade teknolojiyi kullanmak noktasında sınır tanımayan bir millet olduğumuzdan isteklerimiz bitmek bilmez genelde. Şu nasıl yapılır, şunu şu şekilde yapabilir miyim gibi ıvır zıvır akla hayale gelmedik soruların sonu gelmez bu ülkede. Son modalarımızdan biride akıllı telefonlarımıza klavye Mouse bağlama fantazisidir. Elbette ki mobil anlamda Android tabletlere klavye ve Mouse bağlanması kulağa mantıklı gelse de cep telefoununa bağlama olayını çok aklıma yatıramıyorum. Ama madem meraklısı var bizi de anlatmak düşer. Hazırsanız başlayalım.

Android telefonlar ve Android tabletlere klavye mouse nasıl bağlanır?

Bu işlem için ihtiyacınız olan tek şey OTG kablosudur. OTG kablosu yardımıyla cihazınızı bir bilgisayarmış gibi kullanabilir usb ile bilgisayara yada laptopa bağlanabilen her donanımı tablet yada telefonunuza da bağlayabilirsiniz.

OTG Kablosunu Tanıyalım

OTG, Android cihazlara USB arabirimini kullanan harici aygıtları bağlamaya yarayan teknolojidir. OTG’nin tam olarak açılımı On-The-Go’dur. Örneğin OTG teknolojisi ile telefonunuza yada tabletinize USB bellek bağlayarak film izleyebilir hatta dosya aktarımı bile yapabilirsiniz. Harici olarak bağlayacağınız gamepad ve oyun konsollarını zaten saymaya gerek yoktur sanırım. Aslında Otg teknolojisi sayesinde Android’in serbestliğini ve sınırsızlığını daha çok anlayabiliyoruz.

otg kablosu fiyatları

OTG Kablosu Fiyatları

OTG kabloları hemen hemen bütün teknoloji marketlerde ve mahalle arasında satış yapan cep telefonu üzerine satış yapan uyduruk dükkanlarda bile mevcuttur. Bulmakta sorun yaşayan insan henüz görülmemiştir. Bu mucizevi ürünün en kalitelisi 10 lira civarı bir liste fiyatı ile alıcı bulmaktadır.

Püf Noktası

Piyasada 2-3 liradan satılan kabloları da bulmak mümkün ancak bazıları cihazlara bağlandığında cihaz tarafından tanınmaya biliyor zaten piyasanın çoğunu dandik Çin malları esir aldığından sorun yaşamak adına 10 lira verip en kalitelisini almanızı tavsiye ederim. Cihaza taktığınız anda tanıması ve görmesi lazım.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Yunus

    Eki 14, 2019 at 20:13

    Kardesim selamunaleykum android cihazda mouse klavye ile oyun oynuyamiyorum ornegin papci mobile bagliyorum herseyi ama mouse ates etmiyor saga sola donmuyor bildigin bi program varmi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top