Ana sayfa Rehber Anakart Marka Modelini Öğrenmek

Anakart Marka Modelini Öğrenmek

Bilgisayarımızın anakartının (motherboard) marka ve modeli hepimizin sürekli bildiği ve merak ettiği bir konu değildir. Ancak bilgisayarınızın ram ve ekran kartı gibi ek donanımlarını yükseltmek istediğinizde anakartınızın marifetlerini mutlaka bilmek zorundasınız. Böyle durumlar için internet üzerinde tavsiye edilmiş bir çok yöntem var. Ancak biz konuyu çok uzatmadan herhangi bir kod yazmadan çözeceğiz.

Anakart, BIOS ve CPU Modelini Öğrenmek

Bu tarz kritik bilgileri öğrenmek için tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. Speccy isimli üçüncü parti bir programla aradığınız kritik bilgilere anında ulaşabiliriz. Anakartımızın marka ve modelinden tutunda üretim tarihinden üzerinde kaç adet slot olduğunu hatta anlık sıcaklığını bile öğrenebiliriz. Speccy yazılımını buradan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Speccy indirip klasik bir şekilde yükleme yapıyoruz. Ardından programı çalıştırıyoruz. Yazılım çalıştıktan sonra birkaç saniye bekliyoruz. Sol menüden Motherboard sekmesine geliyoruz. Açılan ekranda aradığımız ürün bilgilerinin tamamı yer almaktadır.

Yonga setlerinin ve diğer bütün kritik bilgileri detaylı olarak buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca anakartın anlık sıcaklığınıda takip edebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here